Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engin Uğur AĞIR: Böyle işadamına ihtiyacımız var

Giriş Tarihi: 6.3.2013
Antalya, Akdeniz'in incisi, turizmin başkenti harika bir kent... Bu güzide şehrimize en son 1999 yılında gitmiştim. İstanbul'da yaşadığımız 17 Ağustos faciasının ardından stresi, acıyı az da olsa hafifletmek için gelmiştim. Ancak o zamanki gözlemlerime göre ilçesi Alanya'dan daha geri bir kentti. Akşam sokakları boş, eğlence yerleri sinek avlıyor, esnaf da isyanları oynuyordu. Ancak geçen süre içinde, özellikle Menderes Türel'in belediye başkanlığı döneminde, sadece Antalya değil, ilçe ve beldelerinde de gözle görülür bir ilerleme yaşandığını duymuştum. Özellikle Belek'in dünyanın sayılı golf turizm merkezlerinde biri haline gelmesinde, Türel'in rolünün büyük olduğunu öğrendim ve sonunda yerinde gördüm.

RENKLİ KİŞİLİK

Yıllar sonra bu güzellikleri yerinde görmemi, incelememe vesile olan Denizlili işadamı Başarı Tekstil'in sahibi İsmail Yılmaz'a teşekkür ediyorum. Her yıl düzenlediği İssimo Home'un bayiler etkinliğini bu kez Belek'te gerçekleştiren Yılmaz, işadamı portföyünün dışında, esprili yaklaşımı, candan kişiliği, hitap gücü ve müziğe olan düşkünlüğü ile herkesin ilgisini çekti. Yılda 14 milyon metre tekstil ürünü ürettiklerini, hedeflerinin 20 milyon metre olduğunu söyleyen Yılmaz, doğa sevgisiyle yanıp tutuşan bir işadamı. Ekolojiye ve tarihe oldukça meraklı. Denizli'deki Laodikya'nın da kazı sponsoru. Belek Calista Otel'de 500 bayisini üç gün boyunca ağırlayan, gala gecesinde de ünlü sanatçı Emel Sayın sürprizini konuklarına sunan Zehra-İsmail Yılmaz çiftini, Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert başta olmak üzere dostları yalnız bırakmadı. Söylediği birbirinden güzel şarkılarla geceye renk katan Emel Sayın'a çiçek vererek teşekkür eden İsmail Yılmaz'ın türkü sürprizi, geceye damgasını vurdu. Benim diyen sanatçıya taş çıkartan Yılmaz, iki türkü söyledi, yer yerinden oynadı. Bu durum, bir işadamının müziğe olan tutkusunu gözler önüne seriyordu. Ancak, Yılmaz'ın sesinin güzelliği dışında sanayiciliğini de bir kenara bırakırsak, kültüre, özellikle de tarihe karşı büyük merakı çok etkileyiciydi.

CEFAKAR İNSANLAR
Sosyal faaliyetlere ağırlık verdiklerini, Denizli Belediyesi ile birlikte "Ekolojik ve Teknoloji" konulu karikatür yarışması düzenlediklerini belirten Yılmaz, 2013 katalog çekimlerini de Şirince'de gerçekleştirdiklerini söyledi. Ülkesine hizmeti birinci görev kabul ettiğini, halktan aldıklarını yine halka veren bir kuruluş olduklarını söyleyen Yılmaz gibi işadamlarına ülkemizin çok ihtiyacı var. Sadece kendi çıkarları için değil, ülkesi ve toplumu için çalışan cefakar insanlar, elbette başarıyı yakalar. Tıpkı İsmail Yılmaz gibi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engin Uğur AĞIR: Böyle işadamına ihtiyacımız var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN