Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okulu yağmaladılar

Kadifekale'de heyelan nedeniyle eğitime ara verilen Topaltı İlköğretim Okulu, hırsızların akınına uğradı. Okulun camları kırılırken, kapı ve pencereleri, elektrik tesisatı talan edildi

Giriş Tarihi: 6.3.2013
Kadifekale'de heyelan nedeniyle eğitim ve öğretime ara verilen Topaltı İlköğretim Okulu, hırsızlar tarafından talan edildi. Geçtiğimiz yıl şubat ayında eğitim öğretime ara verilen eğitim yuvası kaderine terk edilince meydan hırsızlara kaldı. Okulun camları kırılırken kapı ve pencereleri, hırsızlar tarafından çalındı. Hırsızlıktan okuldaki basket potası da nasibini aldı. Bahçedeki basketbol potalarından biri de sökülüp götürüldü. Başta kiremitler olmak üzere okulun çatısını da talan eden hırsızlar bununla da yetinmedi, duvarlardaki elektrik kablolarına kadar para edebilecek her şeyi söküp götürdü. Bir zamanlar yetiştirdiği öğrencilerle ülke geleceğine hizmet eden okul şimdilerde serserilerin mekanı haline geldi.

ŞUBAT'TA BOŞALTILMIŞTI
Bugüne kadar binlerce öğrenci yetiştiren Kadifekale Topaltı İlköğretim Okulu, geçen yıl Şubat ayında Altay Mahallesi'nde meydana gelen heyelan nedeniyle İzmir Valiliği'nin talimatı ile geçici olarak eğitim öğretime kapatıldı. Okulda okuyan 700'e yakın öğrenci öğretmenleri ile birlikte yakın çevredeki Yapıcıoğlu İlköğretim Okulu'na nakledildi. Okul eğitim öğretime kapatılırken Konak Kaymakamı Ahmet Önal ve ilçe milli eğitim müdürü velilerle toplantı yaptı. Toplantıda heyelanla ilgili gerekli önlemler alındıktan, bölgedeki can ve mal güvenliği sağlandıktan sonra okulun tekrar eğitim, öğretime açılacağı duyuruldu. Yine aynı kapsamda bölgede heyelan tehdidi altındaki 40 ev boşaltılırken cami de ibadete kapatıldı.

ÖNCE BİLGİSAYARLAR GİTTİ
Okul kapatıldıktan iki gün sonra bilgisayarları hırsızlar tarafından çalındı. Polis daha sonra bilgisayarları çalan hırsızları yakaladı. Taşınma işlemi sırasında okuldaki sıralar, masa ve sandalyelerin bir kısmı da bahçedeki Atatürk büstü ile birlikte Yapıcıoğlu İlköğretim Okulu'na götürüldü. Fakat mahalle sakinlerinin tüm uyarılarına rağmen okulda hiçbir bekçi ya da güvenlik görevlisi görevlendirilmedi. Kaderi ile başbaşa bırakılan okul hırsızların, sarhoşların, serserilerin mekanı haline geldi. Hırsızlar işe okulun bahçesindeki demir giriş kapısından başladı. Önce demir kapı, ardından da ana binanın giriş kapıları çalındı. Okulun camları bir bir kırılırken alüminyum doğrama çerçeveler de yine hırsızlar tarafından talan edildi. Okula dadanan hırsızlar çatıdaki döşemeleri bile söktü. Sınıf kapıları teker teker götürüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okulu yağmaladılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN