Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarıma kadın dopingi

Giriş Tarihi: 10.3.2013

Gıda, Tarım Hayvancılık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Ziraat Odaları işbirliği ile düzenlenen "Kadın Çiftçi Eğitim Programı"na katılan 110 kadın çiftçiye sertifika verildi

Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Türkiye Ziraat Odaları ele ele verdi, "Kadın Çiftçi Eğitim İşbirliği Programı" düzenledi. Bu kapsamda İzmir'de de 110 kadın çiftçi eğitime alındı. Programı başarıyla tamamlayan kursiyerlere, Selçuk'ta düzenlenen törenle sertifikaları verildi. İzmir Valisi Cahit Kıraç'ın eşi Berrin Kıraç, Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı, İl Tarım Müdürü Ahmet Güldal, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zekeriya Ertaş ve 21 ilçenin ziraat odası başkanlarının katıldığı toplantıda konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, hükümetin tarıma ve kadın üreticileri verdiği önemi anlattı. Ulema, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın 2003-2012 yılları arasında kadın çiftçilere yönelik 81 ilde 32 bin 250 toplantı gerçekleştirdiğini, 428 bin kişinin eğitildiğini söyledi. Ulema şöyle konuştu: "Kadınların, tarımsal üretimde ve faaliyette azımsanmayacak ölçüdeki emeğine rağmen ne yazık ki bir ismi yoktu. Bizler bunu değiştirmeye karar verdik. Eğer tarımda, kırsal alanda çalışan kadınlarımızı eğitim yönünden güçlendirirsek, onlara yaptıkları iş hakkında daha çok bilgi verebilirsek, daha çok donanım sahibi olmalarına katkı sağlarsak, o zaman yaptıkları işten daha büyük bir haz alırlar"

"AVRUPA LİDERİYİZ"
Ulema, günümüzde tarımın, sadece toprakta ve pazardaki süreçler ve araçlarla yönetilemeyecek kadar büyük ve önemli bir sektör haline geldiğini belirterek şunları ekledi: "Bu süreç, tarımda kırsal kalkınmayı sağlayacak, tarımsal geliri istikrarlı bir şekilde artıracak, kaynakların daha ekonomik ve verimli kullanılmasına imkan sağlayacak bir tarım politikasını zorunlu kılmıştır. "

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarıma kadın dopingi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN