750 kişilik camii açılış için gün sayıyor

'nın Simav ilçesinde şifalı sularıyla dünyaca ünlü Eynal Kaplıcalarında belediye ve hayırseverlerin katkılarıyla yapılan 750 kişilik camii inşaatı tamamlandı.

Giriş Tarihi: 11.3.2013 11:15
490 metrekarelik kapalı bir alan üzerine yaklaşık 600 bin lira harcanarak inşa edilen 3 katlı caminin görünümü izleyenlere tam bir görsel ziyafet sunuyor.

Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan jeotermal enerji ile ısınan caminin halılarının da hazırlandığını ve açılış için gün saydığını bildirdi.
Hem Simav'a hem de termal turizmde söz sahibi Eynal Kaplıcalarına yakışan nitelikteki modern caminin yapımında maddi ve manevi destek sağlayan herkese teşekkür ettiklerini ifade eden Başkan Karahan, izleyenlere tam bir görsel ziyafet sunan caminin açılışını da şifalı sularıyla dünyaca ünlü Eynal Kaplıcaları ile Simav'a yakışır bir şekilde yapabilmek için hazırlıkların sürdüğünü bildirdi.

Caminin zemin katını burada görev yapacak din görevlilerine lojman olarak hizmet verecek şekilde dizayn ettiklerini ifade eden Başkan Karahan, caminin çevresinin de bünyesinde anfi tiyatro ve mesire alanı bulunan yeşil bir alan ile süslediklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
750 kişilik camii açılış için gün sayıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN