Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İkinci bir şans istiyor

3 çocuk babası gaspçı yakalandı, hapse girdi, 10 yıl yattı. Cezaevinde pişmanlık duydu, açıköğretim lisesine yazılıp okudu. Özgürlüğüne kavuştuktan sonra ilk sözü, "Bana bir şans verilsin" oldu

Giriş Tarihi: 12.3.2013
İzmir'de yaşayan evli 3 çocuk babası 36 yaşındaki Savaş Döven, gasp suçundan girdiği ve 10 yattığı cezaevinden geçtiğimiz günlerde tahliye edildi. "Artık 10 yıl önceki Savaş değilim. Aileme alın terimle para kazanarak bakmak istiyorum" diyen Döven, kendisine ikinci bir şans verilmesini istedi. Savaş Döven, 2004 yılında Yenişehir Hilal Metro Durağı yakınında, Seyit Tuncay'ın cep telefonunu ve 20 lirasını gasp etti. Olaydan sonra kaçan Döven, kısa sürede polis tarafından yakalandı. Döven çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Cezaevinde büyük pişmanlık duyan Döven, ailesinden ve 3 çocuğundan ayrı kalmanın verdiği acıyla kendini okumaya verdi. Kitap okuyarak kendini geliştiren ve açıköğretim lisesine kayıt yapan Döven, tahliye olduktan sonra denetimlik serbestlik'ten yararlandı, son bir yılını da bir ilköğretim okulunda güvenlik görevlisi olarak geçirdi, infazını tamamladı.

ŞİMDİ TEK İSTEĞİ VAR: İŞ
Çocuklarına ve ailesine bakabilmek için çalmadık kapı bırakmadığını söyleyen Savaş Döven, şimdi en büyük isteğinin bir iş sahibi olmak olduğunu söyledi, şöyle dedi: "İzmir Valiliği'ne, Konak Kaymakamlığı'na, İŞKUR'a, İzmir Büyükşehir, Buca ve Konak Belediyesi'ne dilekçe ile başvurdum. Fakat bugüne kadar bir cevap alamadım. Artık topluma faydalı insan olmak istiyorum. Yeniden suça karışmak istemiyorum. Alın terimle para kazanıp çocuklarıma ve eşime bakmak istiyorum. Hayatımda bir hata yaptım. Ama hatalı olduğumu anladım."

LİSE SONA GELDİ
Şu anda lise son sınıf öğrencisi olduğunu söyleyen Döven, "Hayat bundan sonra benim için başlıyor. Eşim temizliğe giderek ev bütçesine katkıda bulunuyor. Tabii bu yetmiyor. 3 çocuğuma helal para ile bakmak istiyorum" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İkinci bir şans istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN