Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lar 'i çok sevdi

Giriş Tarihi: 13.3.2013 12:12

Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı'nda yaşayan halka kuyruklu ailesindeki birey sayısı 6'dan 13'e çıktı.

Bir hafta önce dünyaya gelen yavru , parkın gözdesi olurken, gebe olan başka bir lemurun da yakın zamanda doğum yapması bekleniyor.

Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı'nın, dünyada soyları tükenmekte olan hayvanlar listesinde yer alan sakinleri halka kuyruklu lemurlar, parkın doğal ortamına hızla adapte olarak üremeye başladı. 2008 yılında İsrail'in Ramat Gan Hayvanat Bahçesi'nden getirilen 2'si erkek 6 lemurun arasına geçtiğimiz yıllarda İzmir'de dünyaya gelen 6 yavru daha eklendi. Ve bir hafta önce, parktaki 7'nci lemur yavrusu dünyaya geldi. Melis isimli anne lemurun dünyaya getirdiği yeni yavru, parkın gözdesi oldu. Sağlığı ve gelişimi yakından takip edilen sevimli yavru, minik patileriyle karnına yapıştığı annesini bir an bile bırakmıyor.

Doğal Yaşam Parkı bünyesinde yer alan Tropik Merkez'in, lemurların yaşadıkları coğrafyanın iklim ve doğa koşullarına sahip olduğunu belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi uzmanları, "Halka kuyruklu lemurlar, dünyada soyları tükenmekte olan hayvanlar listesinde yer alıyor. Ancak koşulları ideal olduğu için parkımızda 6 halka kuyruklu lemur yavrusu dünyaya geldi. Bir hafta önce doğan yeni yavru, bize tatlı telaş yaşattı. Bir annemiz daha var, yakın zamanda onun da doğum yapmasını bekliyoruz." diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lemurlar İzmir'i çok sevdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN