Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müjdeyi Tire'de verdi

İlçenin güney kesimindeki köylerde üreticilerle bir araya gelen AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, "Çıkarılan Büyükşehir Yasası ile vergi ve harçlar beş yıl süre ile alınmayacak. Su da yüzde 75 indirimli kullanılacak" dedi

Giriş Tarihi: 15.3.2013
Hafta sonunu Tire ilçesinde köyleri ziyareti ederek geçiren AK Parti İzmir Milletvekili Avukat Hamza Dağ, Tire'nin güneyinde yer alan 10 köyü ziyaret etti. Büyükşehir Yasası'nı ve AK Parti iktidarının icraatlarını anlatan Dağ, köylülerle sohbet ederek sorunlarını dinledi. Ziyaretlerine Tire'nin Dallık köyünden başlayan Hamza Dağ, Büyükşehir Yasası ile köylere sağlanan kolaylıkları anlattı. Yeni yasayla birlikte köylünün suyu daha ucuz tüketmesinin yasayla koruma altına alındığını belirten Dağ, "köyler, suyun tonunu en düşük tarife fiyatının yüzde 25'ine kullanacak" dedi. Dağ, köylerde belediye vergi ve harçlarının 5 yıl süreyle alınmayacağını belirterek, belediyelerin mahalleye dönüşen köylere 10 yıl süreyle gelirlerinin yüzde 10'u kadar altyapı yatırımı yapacağını ifade etti. Köy ziyaretleri sırasında tarım ile uğraşan köylülerle de sohbet eden Dağ, bölge tarımının daha da geliştirilebilmesi için köylülerin önerilerini dinleyerek, tarım konusunda yapılan teşvikleri anlattı. Seçim bölgesinde yaptığı gezilerin hemen hemen hepsinde TOKİ'nin büyük talep gördüğünü gözlemlediğini ifade eden Dağ, "Ne yazık ki yerel yönetimlerin bu konuda siyasi davrandıklarını görüyoruz. İzmirli hemşerilerimizin bu isteklerini karşılamak için çaba sarf ediyor, girişimlerde bulunuyoruz. Fakat ne yazık ki İzmir'deki yerel yönetimler TOKİ'nin İzmir'e gelmemesi için ellerinden gelen çabayı gösteriyorlar" dedi. Gerek seçim döneminde gerekse seçimden sonra sık sık Tire'yi ziyaret ettiğini ifade eden Dağ, "Yerel seçimler ile birlikte AK belediyeciliğin hizmetlerini Tire'ye tekrar getireceğiz" dedi.

"REFERANSIM GENÇLİK"
Köy ziyaretlerinin ardından gün sonunda Tire İlçe Gençlik Kolları'nın düzenlediği programa katılan Dağ burada şöyle konuştu: "Gün boyu bir dizi program gerçekleştirdik. Ortada ne seçim var ne de başka bir şey. Ancak biz 5 vekille ve teşkilatlarımızla adeta Tire'ye çıkarma yaptık. Hamdolsun kapanışı da en önemli referans noktam olan gençlik kollarımızla yapıyoruz. Tire'de ve İzmir'de AK gençlikte çok müthiş bir ivme var. Her kesimden gençlik bizimle kucaklaşmış vaziyette. Gençler unutmayın ki; önümüzdeki 3 seçimin lokomotifi siz olacaksınız. Öyle umuyorum ki Tire ve İzmir'de AK iktidarlar 2014'te görevi teslim alacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müjdeyi Tire'de verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN