Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan Çanakkale'de

Başbakan, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 98. yıldönümü kutlamalarına katılmak ve Biga'da toplam yatırım değeri 50 milyon liraya ulaşan 16 tesisin açılışını yapmak üzere bugün Çanakkale'ye geliyor

Giriş Tarihi: 17.3.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 98. yıldönümü kutlamalarına katılmak üzere bugün Çanakkale'ye gelecek. Sabah erken saatlerde Başbakanlığa ait uçakla Çanakkale'ye gelecek olan Erdoğan, buradan helikopter ile Biga İlçesi'ne geçecek. Başbakan Erdoğan Biga'da toplam yatırım tutarı 50 milyon lirayı bulan 16 tesisin açılışını yapacak. Erdoğan'ın açacağı tesisler arasında yeni terminal binası, alışveriş merkezi, spor kompleksi, TOKİ Konutları, Balıkkaya Mesire Alanı, sosyal tesisler, Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kütüphanesi, futbol sahası, SGK hizmet binası, Terzioğlu Vakfı'na ait Ağaköy Öğrenci Yurdu ve 47 prefabrik konut bulunuyor. Ayrıca, Biga Belediyesi tarafından yaptırılacak yeni Belediye Hizmet Binası, Otopark ve Kent Meydanı, Atık Su Arıtma Tesisi ve hayırseverlerin desteğiyle yapılacak bir lise binası ve öğrenci yurdunun da temellerini atacak. Biga'nın ardından Çan ilçesine geçecek olan Başbakan Erdoğan burada da halka hitap edecek. Açılışlar ve temel atmaların ardından Başbakan Erdoğan, akşam da parti teşkilatıyla bir araya gelecek. Yaklaşan yerel seçimler öncesi teşkilatların durumunu değerlendirecek, uyarılarda bulunacak.

1200 POLİS GÖREVLİ

Geceyi Çanakkale'de geçirecek olan Başbakan Erdoğan yarın da 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 98. yıldönümü kapsamında düzenlenen Şehitleri Anma Günü törenlerine katılacak. Törenlere Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın da katılması bekleniyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Çanakkale'ye yapacağı 2 günlük resmi ziyaret sırasında güvenlik tedbirleri de en üst seviyeye çıkarıldı. İki günlük ziyaretler boyunca Çanakkale'nin ilçelerinden ve komşu illerden toplam 1200 polisin görev yapacağı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan Çanakkale'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN