Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yağmur çocuklar için resim çağrısı

Giriş Tarihi: 18.3.2013

Kadın Meclis Üyeleri Derneği Başkanı Ayşe Akın, "Otistik çocukların çizdiği resimleri Mart ayı sonunda Gündoğdu Meydanı'nda sergileyeceğiz. Otistik çocuğu olan ailelere çağrıda bulunuyorum, resimleri bize ulaştırsınlar"dedi

Kadın Meclis Üyeleri Derneği (KAMED), tarafından hayata geçirilen "Yağmur Çocuklar" projesi hızla devam ediyor. Proje kapsamında otistik çocukların çizdiği resimler Gündoğdu Meydanı'nda sergilenecek. Resimlerin satışından elde edilecek gelir otistik çocukların eğitiminde kullanılacak. Projede herhangi bir sınır koymadıklarını ifade eden KAMED Başkanı Ayşe Akın, otistik çocukları bulunan ailelere seslenerek, tüm otistik çocuların resimlerini sergilemek istediklerini söyledi.

SEÇKİN İSİMLER
Kadın Meclis Üyeleri Derneği'nin (KAMED) otizm farkındalığını artırmak için başlattığı "Yağmur Çocuklar" projesinin ikinci aşamasında otistik çocukların el becerileri sergilenecek. Daha önce "Yağmur Çocuklar Beceri Şöleni-1" de İzmirli gönüllü seçkin isimlerle muhteşem bir tango gösterisine imza atan, "Yağmur Çocuklar Beceri Şöleni-2" de ise yine İzmir iş ve cemiyet hayatının tanınan simalarını masal kahramanı konsepti ile biraraya getiren KAMED, bu sefer yağmur çocukların resimlerini sergileyecek. KAMED Başkanı Ayşe Akın, İzmir'de 10 bin otizm hastasından çok az bir bölümünün eğitim görebildiğini, projenin asıl amacının eğitim göremeyen çocuklara ulaşmak olduğuna dikkat çekti. Akın, "İlk kez bu projede otistik çocuklar etkinliklerin başrolünde yer alıyor. Çocuklarımızla birlikte etkinlikler yapmak bizim için çok anlamlı. Bu kez yağmur çocuklarımız çizdikleri resimlerle İzmirliler ile buluşacak. Ancak bu kez bu etkinliği daha genele yaymak istiyoruz. Eğitim alamayan çocuklarımızın da resimlerini sergilemek istiyoruz. Bu konuda herkese çağrı yapıyoruz. Çevrelerindeki otistik çocukların da projemize katılmalarını istiyoruz. İsteyen herkes bizimle iletişime geçebilir" dedi. Akın, Mart ayı sonunda gerçekleşecek etkinlikte resimlerin Gündoğdu Meydanı'nda sergileneceğini açıkladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yağmur çocuklar için resim çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN