Aslan'a coşkulu karşılama

Ege-Koop Genel Başkanı Aslan'ı Gültepe'de ağırlayan vatandaşlar, "Kentsel dönüşümde bizi mağdur etmezsiniz. Siz yaparsanız, biz yarın kendi koooperatifimizi kurarız" dediler

Giriş Tarihi: 20.3.2013
Gültepe'de yaşayan vatandaşlar, Ege-Koop çatısı altında kooperatifleşmek suretiyle bir an önce dönüşüme başlanılmasını istedi. Kendi talepleri doğrultusunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına akın eden ve bu isteklerini Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan'a ileten Gültepeliler, "Sizin bizleri mağdur etmeyeceğini biliyoruz. Siz yaparsanız biz hemen yarın kooperatif kurarız" dediler. Aslan ise, "Gültepe 50 yıl önce ne idiyse şimdi de öyle. Gültepe'yi değiştirecek olan sizlersiniz" karşılığını verdi. Gerçekleştirdiği 12 ayrı proje ile bugüne kadar en iyi kentsel dönüşüm örneklerine imza atan Ege-Koop, halkın bu konudaki kafa karışıklığını gidermek için bilgilendirme toplantılarını da sürdürüyor. Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan ve Ege-Koop Danışma Kurulu üyeleri önceki gün de Gültepe semtinde vatandaşlar ve mahalle muhtarları ile biraraya geldi. En az 2 bin kişinin katıldığı toplantıda izdiham yaşandı. Toplantıda vatandaşlara birlikte hareket etmeleri konusunda tavsiyelerde bulunan Ege-Koop Genel Başkanı Aslan, Gültepe'nin İzmir'in merkezinde olması nedeniyle çok önemli avantajlara sahip olduğunu dile getirdi.

"50 YILDIR GELİŞME YOK"
Gültepe'nin son 50 yılda hiçbir gelişme yaşamadığını, o günden bugüne tüm yerel yönetimlerin Gültepe'ye üvey evlat muamelesi yaptığını kaydeden Aslan, " Yaşanan sorunlar, sıkıntılar buradaki insanlarımızın suçu değil. Onları ikinci sınıf vatandaş yerine koyan, bu yüzden her türlü hizmeti çok gören yönetim anlayışıdır asıl suçlu olan" dedi. Gültepe ile ilgili Ege-Koop'un herhangi bir projesi ya da çalışmasının sözkonusu olmadığını, bu toplantının sadece Gültepe sakinlerinin talepleri doğrultusunda, bilgilendirmek amaçlı yapıldığını vurgulayan Aslan, " Kentsel dönüşüm bugüneden yarına olacak bir şey değil"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aslan'a coşkulu karşılama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN