Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir'e Hızır ayarı

Giriş Tarihi: 20.3.2013
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun Eylül 2010'da yollarını ayırdığı eski Genel Sekreter Ersu Hızır 30 ay süren hukuk mücadelesinin ardından resmen eski kadrosuna geri döndü. Hızır'ın Genel Sekreterlik kadrosuna iade edilmesi ile birlikte Pervin Şenel Genç de Genel Sekreter Yardımcılığı görevine iade edildi. Görev değişikliği Hızır'ın geçirdiği kalp rahatsızlığı nedeniyle 30 Nisan'a kadar raporlu olması nedeniyle kendisine henüz tebliğ edilemedi.

TAŞLAR YERİNDEN OYNADI
İzmir Büyükşehir Belediyesinde taşlar yerinden oynadı. Eski Genel Sekreter Ersu Hızır dün itibariyle resmen eski kadrosuna iade edildi. Hızır'ın eski kadrosuna iade edilmesi ile birlikte Başkan Kocaoğlu'nun talimatı doğrultusunda 5 genel sekreter yardımcısından biri olan Sosyal ve Kültürel İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Serpil Baran, İZSU'da patlak veren sahte diploma skandalı ile memuriyetten men edilen eski Genel Müdür Yardımcısı Gültekin Avkıran'dan boşalan koltuğa getirildi. Baran'dan boşalan koltuğa ise 633 günlük aradan sonra tekrar genel sekreterlik koltuğuna dönen Pervin Şenel Genç kaydırıldı.

ÖZCAN'IN YERİNE ÖZDEMİR
Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İZSU Genel Müdürlüğü'ndeki değişiklikler bununla da sınırlı kalmadı. İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı İsmail Özcan'ın yerine Karşıyaka Şube Müdürü Saffet Özdemir getirilirken Özcan ise kızağa çekildi. Büyükşehir Belediyesi'nden İZSU'ya transfer edilen Serpil Baran'ın ise mali işlerden sorumlu olacağı öğrenildi. Bu arada Baran Genel Sekreter Yardımcılığı görevinden ayrılınca belediye spor kulübündeki muhasiplik görevinden de istifa etmek durumunda kaldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde bir değişiklik de Belediye Spor Kulübü'nde yaşandı. Uzun süredir spor kulübü genel koordinatörlüğü görevini yürüten Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı Murat Özel bu görevinden alındı. Özel'in görevden alınmasında Genel Sekreter Pervin Şenel Genç'e gelen Özel'le ilgili bir takım şikayetlerin etkili olduğu öne sürüldü. Özel'den boşalan koordinatörlük görevine ise eski İZULAŞ Genel Müdürü Zeynel Canol getirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'e Hızır ayarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN