Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zor hayatların ışığı oldular

Giriş Tarihi: 20.3.2013

Özlem Arman 6 yıldır 30 kişilik ekibiyle hasta çocuklarla oyunlar oynuyor, resim yapıyor, dans ediyor, onların sıkıntılı dünyalarına mutluluk getiriyor

Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde öğrenciyken animatörlük yaparak çocukları eğlendiren İzmirli Özlem Arman, 6 yıl önce hastanelerde uzun süre yatarak tedavi gören çocuklar için "Mutlu Olalım" projesini hayata geçirdi. Şengir'in tek başına ve sınırlı imkanlarla başlattığı projeye destek verenlerin sayısı her geçen yıl yavaş yavaş da olsa arttı. Bugün bu sayının 30'u bulduğunu söyleyen Özlem Şengir, bu sayıyı yeterli bulmuyor ve gönüllülük esasına dayanan bu desteğin daha da artmasını istiyor. Her hafta salı günü Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi, çarşamba günü de Behçet Uz Çocuk Hastanesi'nde tedavi gören çocuklara tiyatro gösterileri, oyunlar sunan Arman ve arkadaşları, hem çocukları mutlu ediyor hem de kendileri mutlu oluyor. Çocukların uzun ve yorucu tedavi sürecinde düzenledikleri etkinliklerle moral bulduklarını söyleyen Özlem Arman, "Örneğin onkoloji servinde yatan bir çocuğun tedavi süresi en az 8-10 ay. Oradaki çocukların unutulmaması için böyle bir çalışma başlattık. Çünkü, onlar hastada olsalar minik ve oyun oynamak, çocukluklarını yaşamak zorunda. Behçet Uz ile Ege Üniversitesi hastanelerinin doktor, hemşire ve personelinin bize verdikleri destekten ötürü teşekkür ediyorum" dedi.

DESTEK BEKLİYOR

Etkinlikleri akşam saatlerinde yaptıklarını söyleyen Arman, çocukların en sıkıldıkları zamanda orada olmaya çalıştıklarını belirtti, şöyle dedi: "Her hafta ekipteki aynı arkadaşlar, aynı çocuklarla iletişim kuruyor. Çünkü, tedavi gören minikler, hep aynı yüzleri görmek istiyor. Onlarla resim, dans gibi gösteriler yapıyoruz. 6 yıldır oyunlarda 50, hastaneler çapında 300, yılda ise 15 bin çocuğa ulaşıyoruz. Tamamen gönüllü bir organizasyonuz. Bunların sağlıklı beslenmesinden tutun da özel günlerde oyuncak, giysi gibi konularda da desteğe ihtiyacımız var. İş dünyasının da desteğini bekliyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zor hayatların ışığı oldular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN