Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ömer KAPLAN: Vur kendini dağlara...

Giriş Tarihi: 21.3.2013
Zamanım yok deme sakın. Her şey bir anda bittiğinde, ne nehirdeki çakıl taşlarını sayabilecek ne o yeşil yosunlara dokunabilecek ne de o ruhunu okşayan kuş seslerini bir daha duyabileceksin. Başını göklere kaldırdığında maviyi, beyazı görürdün ya; işte lakin sona geldiğinde seni bekleyen gri bir dünya. Zaman varken etrafındaki dağlarla bir tanış diyorum. Benliğini bulduğun o atmosferde, adımlarının seni götürdüğü yere kadar yürü. Alnından akacak bir damla terin mutlu edebilsin seni ve sonra bir çeşmenin başında at üstündekileri, yenile ruhunu. Kafanda ne varsa sıfırlansın çeşmeden akan suyun sesiyle. Daha sonra nefsinle tanış. O krallara layık sofralarda otururken bulamadığın mutluluğu, sana bir peynir bir kuru ekmekle veren nefsinle. Yaşamak lazım. Sınırlarımız var ve aşmalıyız. Bulunduğumuz alanlarımız sadece iş yerlerimiz, evlerimiz, caddeler, sokaklar olmamalı. Kafamızın içindeki asfalt yolları aşmalıyız.

İÇ SESİNİZLE HESAPLAŞIN!
Bir gününüzü doğaya, dağlara ayırmaya ne dersiniz? Yeter ki o hain nefsinize karşı koyabilin, çantanızı sırtlayıp elinize batonlarınızı alıp 'Hadi Bismillah' diyebilmek yeterli. Tabii sonra iç sesinizle hesaplaşma faslı var bir de. "Boş ver yahu otur, bugün tatil çayını yudumla televizyon karşında, e zaten gazetelerde geldi, ne gerek var!" diyen içsesinize kulaklarınızı kapadıktan sonra, yeni bir hayat ve yeni bir disiplinle tanışmış olursunuz. Bazen gruplarla, bazen üç beş arkadaş, bazen de kimseyi bulamazsan kendine verdiğin sözü tutarak tek başına yollara düşersin. Kalabalıkla çıkmanın hazzı farklı, ufak grupla daha farklı ama tek başına çıkmanın tefekkür açısında ne denli harika olduğunu da bilenlerdenim.

KENDİNE ŞAŞACAKSIN

Mesela sen hiç ağaç yapraklarını sevdin mi? Kuşlara el salladın mı? Karınca yuvaları önünde onlarla tatlı bir muhabbete daldın mı? Gece ormanın çıkardığı ilginç seslerden ürperen insanın, savaş meydanlarında nasıl da devleştiğini hiç düşündün mü? Yüksek bir zirvede yıldızlarla nasıl da koyun koyuna yatıldığını öğrendiğinde ,"İşte hayat bu" diyebildin mi? Hafta sonunu bu duygularla geçirdiğinde, pazartesi iş yerinde kafanın daha dinç, bedenin daha sıkı olarak, merdivenleri ikişer ikişer nasıl çıktığını görecek ve kendine şaşacaksın. Hadi bekleme! Vur kendini dağlara...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ömer KAPLAN: Vur kendini dağlara...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN