Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son isteği gerçek oluyor

Giriş Tarihi: 21.3.2013

Belkahve'ye yaya üstgeçidi yapılması için üç yıl uğraşan, bu uğurda yaşamını yitiren Fahrettin Çıtak'ın dileği ölümünün ardından yerine getirildi. Çıtak'ın bağışladığı arazide üstgeçidin yapımına başlandı

Yaşamının son üç yılını Belkahve mevkiine yayalar için üst geçit yapılması amacıyla uğraşarak geçiren ve bu uğurda yaşamını yitiren Çıtak Restaurant ve kafe sahibi Fahrettin Çıtak'ın arzusu yerine getirildi. Çıtak'ın bağışladığı arazide yapılmasını istediği yaya üst geçidi inşaatı başladı. Karayolları İkinci Bölge Müdürlüğü tarafından geçen 5 Mart'ta başlatılan üst geçit inşaatının Nisan ayı sonunda tamamlanması hedefleniyor. İşletmesinin bulunduğu Bornova'nın Belkahve Mevkii'nde üst geçit yapılması için defalarca Karayolları İkinci Bölge Müdürlüğü'ne müracaat eden, hatta yapılması için arsa bağışlayan Fahrettin Çıtak, 17 Şubat 2013'te meydana gelen kazada karşıdan karşıya geçmek isterken bir kamyonetin çarpması sonucu hayatını kaybetti. Üç çocuk sahibi Çıtak'ın ölümü sonrasında tepki gösteren yakınları, bölgeye üst geçitin mutlaka yapılması gerektiğini vurguladı. Tanınmış işletmecinin ölümü sonrasında harekete geçen Karayolları İkinci Bölge Müdürlüğü, Çıtak'ın son arzusunu yerine getirdi. 5 Mart'ta bölgeye üst geçit yapmaya başlayan kurum inşaatı Nisan sonunda tamamlamayı amaçlıyor.

ASANSÖRLÜ OLMALI

Fahrettin Çıtak'ın yeğeni Alper Buladan, "Son isteği yerine getiriliyor. Bağışladığı arazide üst geçit inşaatı için çalışmalara başlandı. Ancak bu süreçte Kavaklıdere köyü sakinlerinin karşıdan karşıya geçme riskleri ise sürüyor. Ayrıca üst geçidin köy tarafındaki bölümü 16 metre yükseklikte olacak. bu yükseklikte asansör olması şart. üst geçidin asansörlü olup olmayacağını bilmiyoruz. Yetkililerden istediğimiz asansör konulmasıdır" dedi. Üst geçidin adının "Fahrettin Çıtak Üst Geçidi" olması yönünde çalışmalar yapıldığını belirten Buladan, "Fahrettin Çıtak'ın ismi ölümsüzleşirse hem ailesi hem de Kavaklıdere sakinleri mutlu olur" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son isteği gerçek oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN