Savunma sanayisine Katmerciler de geliyor

Giriş Tarihi: 23.3.2013

İzmir merkezli şirketin Milli Savunma Bakanlığı'na yaptığı, "Tesis yetki belgesi" başvurusu kabul edildi ve onaylandı. Katmerciler artık Silahlı Kuvvetlerimiz ve NATO için açılan ihalelere girecek, üretim yapabilecek

Üretimini İzmir'de sürdüren Katmerciler, ürün gamını katma değeri yüksek ürünlerle genişletme ve savunma sanayisine yönelik üretime geçiş hedefi doğrultusunda stratejik bir adım daha attı. Araç üstü ekipman sanayisinde halka açık tek şirket olan Katmerciler, "Tesis güvenlik belgesi" almaya hak kazandı. Bu kazanım Katmercilerin savunma sanayisine yönelik üretim yapmasının da önünü açtı. Belge için Milli Savunma Bakanlığı'na yaptıkları başvurunun onaylandığını belirten Katmerciler İcra Kurulu Başkanı Mehmet Katmerci, bundan sonra Türk Silahlı Kuvvetleri ve NATO ihalelerine girebileceklerini söyledi, şöyle dedi: "Bu belge bizim için son derece önemli. Bu onay, şirketimiz açısından tarihi bir dönüm noktasıdır. Tesis güvenlik belgesiyle, üretim izin belgesi aranmayan, NATO ihaleleri dahil savunma sanayisine dönük her türlü ihaleye girebileceğiz. Gelinen noktada, savunma sanayisine üretim yapabilmek için Katmerciler'in önü açılmıştır. Ülkemiz savunma sanayisinde yer almak ve gelişmesine katkı sunabilmek, Katmerciler için heyecan ve gurur verici yeni bir aşamadır."

ÖNCÜ VE YENİLİKÇİ
Katmerciler şirketinin 1985 yılında İzmir'de kurulduğunu ve 28 yılllık tecrübesiyle Türkiye araç üstü ekipman sektörünün köklü şirketlerinden biri haline geldiğini vurgulayan Mehmet Katmerci, "Aynı zamanda sektöründe, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem gören tek şirketiz" dedi. 30 farklı tipte araç ürettiklerini dile getiren Katmerci, 41 ülkeye ihracat yaptıklarını hatırlattı, sözlerini şöyle sürdürdü: "BMC, Ford, Hyundai, Isuzu, Iveco, MAN, Mercedes, Mitsubishi, Renault, Scania, Volvo gibi dünya otomotiv pazarının devleriyle çalışıyoruz. Yaklaşık 350 çalışanıyla sektörümüzün lider şirketi ve en büyük ihracatçısıyız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Savunma sanayisine Katmerciler de geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN