Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Arıtma tartışması"

DSİ Bölge Müdürü Recep Özbal'ın Büyükşehir Belediyesi'nin Gördes suyunu arıtacak tesisi yapmakta geç kaldığını söylemesi, büyük bir tepki gördü

Giriş Tarihi: 24.3.2013
Devlet Su İşleri 2. Bölge Müdürü Recep Özbal'ın Büyükşehir Belediyesi'nin Gördes suyunu arıtacak arıtma tesisini yapmakta geç kaldığını söylemesi, büyük tartışmaya yol açtı. Aktepe'de kentsel dönüşüm törenine katılan Başkan Aziz Kocaoğlu, DSİ ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'na yüklendi. Haberi Egeli Sabah'tan okuduğunda utandığını belirten Kocaoğlu; gecikmenin DSİ'nin Kavaklıdere'de yapılacak arıtma tesisinin projesine onay vermemesinden söyledi. Kocaoğlu şöyle dedi: "Bizim bu tesisin ihalesine çıkabilmemiz için öncelikle DSİ'nin arıtma tesisi projesini onaylaması gerekiyordu. Ankara'ya birçok kez gittik geldik, sürekli değişiklik istediler. Projemiz DSİ'de bloke edildi. Gazeteye yaptıkları açıklamada biz isale hattını tamamlıyoruz. Belediye arıtma tesisinin ihalesini yapamadı demişler. Böyle bir şey yok ama velev ki arıtma tesisinin projeleri DSİ tarafından zamanında onaylandı, bize geldi. Biz tesisi yapmakta geç kaldık. DSİ daha Belkahve'ye gelecek suyun İzmir şebekesine dağıtımı için arıtma tesisinden Bornova ve Buca'ya gidecek isale hattının projesini yapmadı. Peki o zaman bu su nereye gidecek? Böyle siyaset, böyle hizmet, böyle yaklaşım olmaz."

GEDİZ'DE DURUM NE?

Kocaoğlu şunları ekledi: "Manisa'da, Uşak'ta, Gediz Nehri koruma havzası ilan edildi. Sayın Veysel Eroğlu, 31 Aralık 2012 saat 16:59 diye bangır bangır bağırdı. Ben de Gediz'le ilgili Nif Çayı Arıtması'nı Sayın Bakan Binali Yıldırım'a, Menemen'deki arıtma tesisini de Sayın Veysel Eroğlu'na açtırdım. Ben Gediz'le ilgili görevimi yaptım. Peki Gediz ne durumda?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Arıtma tartışması"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN