lı kadınlar arı gibi çalışıyor

Giriş Tarihi: 25.3.2013 12:51

Konak Belediyesi semt merkezlerinden semt merkezi'nde kadınlar bin bir çeşit el işi üretiyorlar.

Semt Evi'nde kadın kursiyerler hünerlerini sergilemeye devam ediyor. Özgün tasarımları hayata geçiren kursiyerlerin ürünleri Konak Belediyesi'nin şehrin çeşitli yerlerinde bulunan satış vagonlarında satışa sunuluyor.

Boş zamanlarını değerlendirmek ve aile geçimlerine katkı sağlayk isteyen hanımların bin bir çeşit marifetli ürünleri sergilemeye devam ediyor. Kadın kursiyerlerin başarılarıyla gurur duyduğunu ifade eden Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, 'Ev kadınları evlerinden çıkıp hem sosyal bir ortamda yeni arkadaşlıklar kuruyor hem farklı el işleri öğreniyorlar hem de yaptıkları ürünleri satarak ufak da olsa gelir elde ediyorlar. Günlük streslerinden, sıkıntılarından da bir parça uzaklaşıyorlar. Hayatlarına renk geldiğini düşünüyorum. Hayata karşı biraz daha motive olan kadınlar, bu sayede çocuklarına ve eşlerine de daha hoşgörülü oluyorlar' diye konuştu.

Konak Halk Eğitim Merkezi Öğretmenlerinden Meltem Erdem tarafından verilen kurslara ilgi günden güne artıyor. Kimi kızına çeyiz hazırlıyor, kimi evini yeni nakışlarlarla, panolarla süsülüyor. Keçe işinden boncuk işlemeye, örgüden havlu kenarı yapmaya kadar uzanan geniş bir yelpazede ürünler ortaya koyan kadınlar, adeta Agora Semt Merkezi'ni el işi atölyesine çevirdi. Semt Merkezi Sorumlusu Ruhsar Özdemir, kadınların yanı sıra çocukların da etüde geldiğini kaydederek, 'Merkezimiz bu semtin çehresini değiştirdi. Kadınlara ve çocuklara düzenlediğimiz kurslarla farklı bakış açıları kazandırdığımıza inanıyorum. Yeni hayat gayeleri edindiler. Onların öykülerine yakından tanıklık ediyoruz ve değişimleri gözlemliyoruz. Bunun için hepsi her fırsatta Belediye Başkanımız Hakan Tartan'a şükranlarını, sevgilerini ve teşekkürlerini sunuyorlar' dedi.

Keçeden uğur filleri, balık, yastık, cüzdan gibi pek çok ürün ortaya koyan kursiyerler, Kadınlar Günü için de rengarenk cüzdanlar hazırladı. Özel tasarım atölyelerinden veya hediyelik eşya mağazalarından yüksek fiyatlar ödeyerek alabileceğiniz bu aksesuarları çok daha ucuza Agora Semt Merkezi'nden ve satış vagonlarından alabilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Agoralı kadınlar arı gibi çalışıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN