Mağdura ikinci şok

Giriş Tarihi: 27.3.2013

Kontör çetesine İzmir'de 270 bin lira kaptıran işadamı Ahmet Çardak'ı dolandıran iki sanığa 2 yıl 1 ay hapis cezası, 50'şer bin lira adli para cezası verildi. İşadamı, "Onlara hediye gibi ceza verildi, benim param uçtu" dedi

İzmir'de kontör çetesine 270 bin lira kaptıran ilkokul mezunu işadamı Ahmet Çardak (56) olayla ilgili yargılanan iki sanığa verilen ceza nedeniyle ikinci şok yaşadı. Gaziantep 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan sanıklar Musa Aygün (31) ile Bekir Çiftçi'ye (31) 2 yıl bir ay hapis cezası ile 50'şer bin lira adli para cezası verildi. Sanıklar adli para cezalarını geciktirmeleri durumunda, ceza hapse çevrilecek 2 bin 500 gün yatacaklar. Karar nedeniyle şok yaşadığını söyleyen işadamı Çardak, "270 bin lira param bulunamadı. Bütün param buhar oldu uçtu. Sanıklara hediye gibi ceza verildi" dedi.

İŞYERİNİ ARADILAR
Kendisini İzmir Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis şefi Mustafa Karakaya olarak tanıtan dolandırıcılar, ilkokul mezunu işadamı Ahmet Çardak'ın işyerini arayarak sekreteriyle görüştü. Diyarbakır'da adına 21 adet faturalı hat açıldığını ve numaralar üzerinden banka bilgilerine girilerek kredi kullanıldığını, kredi kartı çıkarıldığını anlatan dolandırıcı, "Biz de emniyet olarak bu olayı tespit ettik. Bu nedenle sizin hesaplarınızdaki paraları Ziraat Bankası'nda topladık. Şu an hesabında görünen paralar ise devlete ait. Seni bu olayın içinden kurtaracağız, ancak telefonunu kapatma, ne dersem onu uygula" dedi. Bu yalanan inanan işadamı 290 bin lira yatırdı. Dolandırıcılar paranın 270 binini çekebildi.

TELEFONU KAPATAMADI
Çardak dolandırıldığını anlayınca polise giderek şikayetçi oldu. Gaziantep'teyapılan operasyonda Musa Aygün (31) ile Bekir Çiftçi (31) yakalanarak gözaltına alındı. Gaziantep 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan sanıklar hakkında geçtiğimiz günlerde karar verildi. Bu karar işadamı Ahmet Çardak'ı memnun etmedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mağdura ikinci şok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN