Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Adını sen koy'

Giriş Tarihi: 29.3.2013
Türkiye Engelsizler Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi, Şifa Üniversitesi Hastaneleri'nin ana sponsoru olduğu 'Adını Sen Koy' oyunu ile meme kanserinde erken tanıya dikkat çekiyor. İlk olarak İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesi'nde seyirci ile buluşan oyun, Mayıs ayında Ordu, Trabzon ve Samsun'da; Haziran'da da Rize ve Edirne'de sahnelenecek ve daha sonra 10 ili kapsayan turneyi başka şehirlerle devam edecek.

EĞLENCELİ VE DÜŞÜNDÜRÜCÜ
Şifa Üniversitesi Hastaneleri'nin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ana sponsor olarak desteklediği oyun, çeşitli engellere sahip oyuncular tarafından sahneleniyor. Kuruculuğunu Gamze Elibol'un yaptığı ekip, Adını Sen Koy oyunu ile sağlıklı yaşam ve meme kanseri konusunu gündeme taşıyor. Oyun, kendi halinde 3 ev kadının her gün yaptıkları ev işleri arasında kendilerini ziyaret ederek meme kanserinin önemini anlatmaya çalışan sağlık ekipleriyle yaşadıkları ilişkileri; eğlenceli ama düşündürücü bir tarzda anlatıyor. Oyundan sonra Teksem'in faaliyetleri hakkında bilgi veren Elibol, engelli cihazı kullanmak zorunda kalan, maddi imkanı kısıtlı öğrenciler için tiyatro oyunlarının sponsor gelirleriyle cihaz ücretlerini karşılayabilecekleri projeler hayata geçirdiklerini söyledi. 2001 yılından beri kendi yazdıkları oyunları sahneye koyduklarını belirten Elibol, engellilerin imajını değiştirmek için her yıl farklı projelerle seyircinin karşısına çıktıklarını anlattı. Elibol, Teksem'in 2013 yılında, 121 engelli ilköğretim okulu öğrencisine burs vererek engellilerin eğitim seviyesini yükseltmeyi amaçladığını da kaydetti.

DESTEK ÇIĞ GİBİ
Teksem'in bu yılki projesine Şifa Üniversitesi Hastaneleri'nin yanı sıra Devlet Tiyatrosu Genel Müdürlüğü, Roche, Henkel, Teknosa, D'S Damat, Axasigorta, Koçtaş, Ulusoy, Tefal, Özel Okullar Birliği, Adel, Turkcell, Fiat ve HP gibi kurum ve kuruluşlar da destek sağlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Adını sen koy'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN