Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tütün ruhsatları için yarın son gün

Giriş Tarihi: 31.3.2013
Tütün mamulleri ve alkollü içkilerin satışına ilişkin ruhsatların yenilenmesi için son tarih olan 1 Nisan olması nedeniyle İzmir Bakkallar ve Bayiler Odası'ndaki yoğunluk her geçen gün artıyor. İzmir Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Emin Bağcı, tütün mamulleri ve alkollü içkilerin satışına ilişkin ruhsatların yenilenmesi için son tarih olan 1 Nisan olması nedeniyle pazar günü de çalışacaklarını açıkladı.

PAZAR DA AÇIK
İzmir merkez ve ilçelerinde, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) satış belgesi sahibi 15 bin 471 satış noktasından yaklaşık 6 bininin ruhsatlarının sürelerini uzattığını belirten Bağcı, "Esnafımız, ruhsatlarını yenilemezlerse, tütün ve alkol firmalardan ürün satın alamayacaklar. Bu da esnafımız için ciddi bir sorun olacak. Biz de bu dönemde hem cumartesi hem de pazar günü odamızı açık tutuyoruz. Pazartesi günü mesai saati itibariyle sona erecek başvurular için haftasonu da çalışacağız" dedi.

KRİZ ETKİLER
Esnafı ruhsat yenileme çağrısında bulunan Emin Bağcı, ruhsatların yenilenmesinde ek şartlar istendiğini bu nedenle ruhsat uzatımının uzun süre aldığını belirterek, "Sadece ruhsatını yenileyememiş esnafımız mağdur olmayacak. Tütün ve alkollü içecekler satan firmalar da ciddi şekilde bu krizden etkilenecekler" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tütün ruhsatları için yarın son gün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN