Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İyilik polisleri' çok sağlıklı çıktı

Giriş Tarihi: 4.4.2013

Toplum Destekli Polislik Şubesi'nin Ulusal Down Sendromu Derneği ile yürüttüğü proje kapsamında 30 down sendromlu çocuk Şifa Hastanesi'nde sağlık taramasından geçirildi

İzmir Valiliği öncülüğünde Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Ulusal Down Sendromu Derneği ve İzmir'deki 9 üniversitenin işbirliği ile hayata geçirilen proje kapsamında 30 down sendromlu çocuk, polislik hayallerini gerçekleştiriyor. Proje kapsamında bugüne kadar çok sayıda etkinliğe katılan çocuklar, Şifa Üniversitesi Bornova Sağlık Uygulama Araştırma Merkezi'nde sağlık taramasından geçirildiler. Genel sağlık durumları oldukça iyi olan ve doktorların deyimiyle "Turp gibi" gibi olan çocuklara hastanedeki işlemleri sırasında Toplum Destekli Polislik Şubesi ekipleri de eşlik etti. Polis üniformaları içinde oldukça mutlu olan çocuklar, hastane personelinin ve hasta yakınlarının da sıcak ilgisi ile karşılaştı. Daha sonra Şifa Üniversitesi'ne geçerek burada öğretim üyeleri ve öğrencilerle birlikte yemek yiyen çocuklar, kampüste keyifli saatler geçirdi. İzmir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi Müdür Yardımcısı Gökhan Emiroğlu, proje ile down sendromlu çocuklarla ilgili toplumda farkındalık oluşmasını amaçladıklarını söyledi. Bu özel çocukların sosyal hayata daha rahat entegre olması için toplum desteğinin şart olduğuna dikkat çeken Emiroğlu şöyle dedi:

DEVRİYEYE DE ÇIKTILAR
"Şehrimin, Ülkemin İyilik Polisi'yim projesine normalde 40 çocuğumuz dahil edildi, ancak 10'unun yaşı küçük olduğu için tüm etkinliklere katılamıyorlar. Biz yetişkin 30 çocuğumuzu; bir polis adayının geçtiği tüm aşamalardan geçiriyoruz. Sembolik de olsa atlı birliklerle devriyeye çıktılar, Yunus ekipleri ile görev yaptılar. Hatta yüzme bilen iki çocuğumuz denize düşen birinin kurtarılmasının canlandırıldığı deniz botu ve helikopter kullandığımız bir tatbikata bile katıldılar. Şifa Üniversitesi Hastanesi'nde de büyük ilgi ile karşılandık. 7 Nisan'da Atatürk Kültür Merkezi'nde projenin galasını yapacağız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İyilik polisleri' çok sağlıklı çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN