Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kanalizasyonsuz köyler var'

Kemalpaşa'da köylülerle buluşan AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, "Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmirli'ye hak ettiği hizmeti vermiyor" dedi

Giriş Tarihi: 4.4.2013
AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, hafta sonunu Kemalpaşa'nın köylerinde geçirdi, vatandaşların dert ve sıkıntılarını dinledi. Dağ, "6-7 köy gezdim. 5'inde kanalizasyon yok. Bu köyler 2005'ten bu yana Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı. Kaçıncı yüzyıldayız, hala kanalizasyon bulunmayan köyümüz var. DSİ köyün girişine kadar boruları döşemiş ama belediye, hala boruları bağlayamamış" dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun sözlerine değinen Dağ, "Sayın Başkan işin kolayını bulmuş. 'Hükümet engelliyor hizmet üretemiyorum. Onun için İzmirli'ye hak ettiği hizmeti veremiyorum' diyor, bahane üretiyor. İzmir'i hak ettiği belediyecilik hizmetini alacak projeleri nerededir. İzmir'i beceriksizlikleri ile yönetememenin sorumluluğunu hükümete atan bir belediye ile karşı karşıyayız" dedi.

BAHANE ÜRETİLİYOR

Her başarısızlıklarında, her yanlış ve beceriksizliklerinde, acaba biz nerede yanlış yaptık deme erdemini göstermek yerine, kendileri dışında sorumlu arama yolunu seçen Büyükşehir yönetiminin artık bahane aramaktan vazgeçmesi gerektiğini söyleyen Dağ, "Daha doğru dürüst ihale yapamıyorlar. Sonra KİK'i suçlayıp bizi engelliyorlar diyerek sorunu görmezden geliyorlar" diye konuştu. Büyükşehir'in 9 yılda metro için 500 milyon lira harcadığını, yine de sonucun kent için hizmet olduğunu ifade eden Dağ, "Havaya giden milyonlar ve kaybedilen zaman 9 yılın en büyük hezimetidir. Körfez'den daha fazla yararlanmak için iç ve dış Körfez'de yeni iskeleler yapılması konuşulmuş ama bırakın yeni iskeleyi, eskisinin bile bakım ve onarımı yapılmadı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kanalizasyonsuz köyler var'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN