Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arınç'a İzmir daveti

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği İzmir Şubesi, çözüm sürecine katkıda bulunmak amacıyla Başbakan Yardımcısı Arınç'ın da katılacağı bir etkinlik için çalışmalara başladı

Giriş Tarihi: 7.4.2013
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi, çözüm sürecine destek olmak ve konunun toplumun geniş kesimleri tarafından tartışılmasını sağlamak amacıyla, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın da katılacağı bir etkinlik düzenlemek için harekete geçti. MÜSİAD İzmir Şubesi Başkanı Abdurrahman Çabuk ve yönetim kurulu üyeleri Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ı Ankara'da ziyaret ederek düzenlemeyi planladıkları toplantı için İzmir'e davet ettiler. Görüşme sonrası açıklama yapan MÜSİAD İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Çabuk, çözüm sürecinin toplumun tüm kesimlerine daha sağlıklı anlatılması düşüncesiyle geniş katılımlı bir toplantı düzenleyeceklerini söyledi.

REFAH HUZURLA ARTAR

MÜSİAD olarak çözüm sürecine destek verdiklerini belirten Çabuk, "Bu meselenin kamuoyuna en doğru şekilde anlatılması ve tartışılması çok önemli. Biz de bunu sağlamak için İzmir'de Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın da katılacağı büyük bir etkinlik gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Kendisi programının müsait olması durumunda İzmir'e geleceğini bildirdi" diye konuştu. Çözüm sürecine destek amacıyla düzenleyecekleri toplantıya İzmir'deki bütün sivil toplum kuruluşları, kanaat önderleri, medya ve iş dünyasını davet edeceklerini belirten MÜSİAD Başkanı Çabuk, "Çözüm sürecinin, sadece ülkemizin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde uzun yıllardır yaşanan bir sorunun çözümü anlamına gelmekle kalmayacak, aynı zamanda ülkemizin aydınlık geleceği için Cumhuriyet tarihinin en önemli sorunlarından birisinin aşılması anlamını da taşıyacaktır. Refahın, gelişmenin ve huzurun, yalnızca pozitif istikrarı yakalayabilmiş ortamlarda yeşerip büyüyeceğine inanıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arınç'a İzmir daveti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN