Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En değerli hediye

Bir çocuk annesi Kader Bozkurt, 8 yıldır diyalize bağımlı yaşayan eşi Musa'ya, doğum gününde böbreğini verdi, sağlığına kavuşturdu

Giriş Tarihi: 7.4.2013
Turizmci Musa Bozkurt (43) ile Kader Bozkurt (27) 8 yıl önce evlendi. Musa Bozkurt evlendikten kısa süre sonra ayaklarındaki şişlik ve hipertansiyon şikayetiyle Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gitti. Böbrek yetmezliği teşhisi konan Bozkurt, o günden sonra yaşamını diyalizle sürdürdü. Bu arada da kadavradan böbrek nakli için beklemeye başladı. Durumu giderek kötüleşen Bozkurt'un imdadına eşi Kader yetişti. Kader Bozkurt, 8 yıllık eşine böbreğini bağışlamaya karar verdi, yapılan tetkiklerde nakil için bir sorun bulunmadığı belirlendi. Doktorlar 18 Mart'ta Bozkurt çiftini ameliyata almaya karar verdi. Fakat Kader Bozkurt eşine en güzel doğum günü hediyesini verebilmek için doktorlarla konuşarak naklin 1 Nisan'da yapılmasını istedi, isteği doktorlar tarafından kabul edildi. Kent Hastanesi'nde Op. Dr. Işık Özgül, Op. Dr. Uğur Saraçoğlu, Nefrolog Serkan Yıldız ve Koordinatör Hemşire Havva Kara'dan oluşan ekip tarafından yapılan ameliyatla Kader Bozkurt'tan alınan böbrek eşine nakledildi.

YENİDEN DOĞDUM

Sağlığına kavuşan Musa Bozkurt, kendisine hayat veren eşine Egeli Sabah aracılığıyla teşekkür etti, şöyle dedi: "Şimdiye kadar aldığım en güzel doğum günü hediyesi. Her kadının kocası için böyle bir fedakarlıkta bulunamaz. Sağ olsun eşim, o zor günlerimde yaptığı fedakarlıkla yeniden doğmamı sağladı." Bir çocuk annesi Kader Bozkurt ise duygularını, "Doğum günü için özellikle bekledim. Ona güzel bir doğum günü hediyesi vermek istedim. Çok mutluyum. Eşimi çok seviyorum" sözleriyle dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En değerli hediye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına �� ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN