Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Afyon'da 24 saati bulan su kesintisi olmayacak

Belediyesi, arızalar sonrasında 24 saati bulan su kesintilerini önlemek için yeni depolar yaptırıyor.

Giriş Tarihi: 11.4.2013 11:04
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, yaptığı açıklamada, arıza veya patlak sonrası yaşanan sıkıntılara son vermek için kente 24 saat süreyle su verecek yeni depolar oluşturacaklarını söyledi. Başkan Çoban, şimdiye kadar içme suyu hatlarına hiç yatırım yapılmadığını belirterek, yılda dört, beş defa, ana borularda meydana gelen patlama nedeniyle suların kesildiğini belirtti. Çoban, "Zamanında yanlış bir boru seçilmiş.

Şimdi tüm borularımız çelik boruya dönüyor. Bunun yanında herhangi bir patlakta ya da arızada şehrimize 24 saat su verecek depoları yapıyoruz. Projesi ihale edildi, proje firması çalışmalarını bitirmek üzere." dedi.

Çalışmanın 'da bir ilk olacağını belirten Çoban, şu anki mevcut depoların dört katı depo yapacaklarını ve bu yıl içinde bitireceklerini kaydetti. Çoban, patlak olduğunda bu depoları devreye sokacaklarını aktardı.

Şehir merkezindeki kaldırım yenilemeleri için 5,5 milyon lira kaynak ayırdıklarını hatırlatan Çoban, bu sene içerisinde Kurtuluş Caddesi, Bankalar Caddesi, Milli Birlik, Atatürk, İnönü, Dumlupınar ve Dervişpaşa mahallelerinin kaldırımlarını yenileneceğini dile getirdi.

Çoban, hükümet binasının bulunduğu yere yapılacak Kent Meydanı'nın yapımına bu yıl içerisinde başlanacağını kaydetti. Çoban, mayıs ayı içinde valiliğin taşınmasının ardından çalışmalara başlayacaklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Afyon'da 24 saati bulan su kesintisi olmayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN