Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demirtaş'ın yanındalar

İzmir Ticaret Odası seçimleri yaklaşırken, Bina Yapım Onarım Grubu'nda Necip Nasır ile hareket eden Meslek Komitesi Başkanı Dr. Selami Seven, Komite Üyesi Mustafa Seyhan, Meclis Üyesi Erdal Demirel, Nasır ile çalışmama kararı aldı

Giriş Tarihi: 11.4.2013
İzmir Ticaret Odası seçimleri yaklaşırken, en yoğun çekişmenin yaşandığı meslek komitelerden Bina Yapım Onarım Grubu'nda çok önemli bir gelişme yaşandı. 2005 ve 2008 seçimlerinde Necip Nasır ile hareket eden meslek komitesi üyelerinden komite başkanı Dr. Selami Seven ile komite üyeleri Mustafa Seyhan ve Meclis Üyesi Erdal Demirel seçimlerde Necip Nasır ile çalışmama kararı aldılar. İzmir Ticaret Odası'nın şu anda 76. meslek komitesi, yeni yapılan gruplandırmalara göre ise 67. meslek komitesi olan Bina Yapım Onarım Grubu, 6 Mayıs'taki seçimler öncesinde en yoğun çalışmanın ve çekişmenin yaşandığı grup. Bu komiteden meclise girmek için çalışan Necip Nasır da Oda Yönetim Kurulu Başkanlığı'na aday olduğunu açıklamıştı. 2005 ve 2008 yıllarında yapılan İzmir Ticaret Odası seçimlerinde mevcut komitenin seçilmesinde çalışmaları sürükleyen isim olan, 8 yıldır Necip Nasır ile çalışan ve halihazırda da 76. Meslek Komitesinin başkanı olan Dr. Selami Seven, meslek komitesi olan üyeleri olan Mustafa Seyhan, ve ve Meclis Üyesi Erdal Demirel birlikte artık Necip Nasır'la değil Ekrem Demirtaş'la birlikte hareket edeceklerini açıkladı. Seven yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın olduğu kadar İzmir'in de en önemli projesi olan kentsel dönüşümde İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş'ın yapmış olduğu sonuç alıcı çalışmaları yakından takip ettiklerini söyledi. Seven, şöyle konuştu:

SEKTÖR İKİYİ BÖLÜNDÜ
"Demirtaş'ın kentsel dönüşüm için attığı adımların, imzaladığı protokollerin, Ankara ile temaslarını yakından izledik, izliyoruz da... Bu çalışmaların komitemiz, sektörümüz ve Odamızın inşaat ile ilgili 13 bin üyesi için hayati önemde olduğunu biliyoruz. Kentsel dönüşüm sektörümüze ve kentimize çok büyük hareket getirecek, üyelerimizin işlerini arttıracak. Bu nedenle 6 Mayıs'ta yapılacak olan seçimlerde 8 yıldır birlikte hareket ettiğimiz, meslek komitesi üyelerimiz Erdal Demirel ve Mustafa Seyhan ile birlikte Ekrem Demirtaş'ı destekliyoruz. 8 kişilik komitemizden 3 kişi Demirtaş'ı destekliyor. Seçimlerde 67. komitedeki Dönüşüm Grubu ile birlikte hareket ediyoruz ve tüm gücümüzle çalışıyoruz. Kazanacağımıza inancımız tam. Tüm üyelerimizi de İzmir için ve sektörümüz için bize destek olmaya çalışıyoruz." Seven, aynı zamanda Bornova Müteahhitler ve İşadamları Derneği Başkanı da olduğunu hatırlatarak, "8 yıl Necip Nasır ile çalıştık. Müteahhitler Federasyonu ve Müteahhitler Konferedarsyonu'nun kuruluşlarında birlikte çalıştık. Başkanı olduğum derneği federasyondan çekiyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş'ın yanındalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN