Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti yoğun çalışacak

Giriş Tarihi: 12.4.2013

İl Başkanı Ömer Cihat Akay, "İki bakanımız, iki genel başkan yardımcımız İzmir'e gelecek. Ayrıca 27 Nisan'da geniş katılımlı ekonomi forumu düzenleyeceğiz" dedi

AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, Nisan ayında parti olarak bir dizi program yapacaklarını söyledi. Akay, "Bugün (cuma) Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu çözüm süreciyle ilgili temaslarda bulunmak üzere kente gelecek. İçişleri Bakanımız Muammer Güler ise 20 Nisan'dan sonra kentimizde olacak. Yarın (cumartesi) Genel Başkan Yardımcımız Nükhet Hotar, göçle gelen ailelerle ilgili bir proje açıklayacak. Pazar günü ilk kez genişletilmiş il kadın kolları toplantımızı yapacağız. 20 Nisan'da Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Şentop'un katılımıyla Manisa ilimizi de kapsayan seçim işleri koordinasyon toplantımızı gerçekleştireceğiz. 27 Nisan'da ise Genel Başkan Yardımcımız Numan Kurtulmuş'un başkanlığında ilk kez İzmir'de ekonomi formu düzenleyeceğiz" dedi. AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, İl Başkan Yardımcıları Nazmi Kalyoncu, Kenan Çakar, Mahmut Badem ve Habib Sümbül'ün katılımıyla parti binasında bir basın toplantısı düzenledi. Akay, hükümetin yürüttüğü çözüm süreci ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun bugün İzmir'de olacağını söyledi. Akay, "Bakanımız sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kanaat önderleri ile görüşecek. Hemşeri derneklerini ziyaret edecek. Önümüzdeki günlerde İçişleri Bakanımız Muammer Güler kentimize gelecek. Kendisi çözümü sürecine yönelik temaslarda bulunacak" dedi. Pazar günü genişletilmiş il kadın kolları toplantısını yapacaklarını hatırlatan Akay, cumartesi günü Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar'ın sosyal sorumluluk projesi kapsamında göçle gelen ailelerin kentleşme sürecine katkı adıyla bir proje açıklayacağını ifade etti. Akay, 20 Nisan'da seçim işleri koordinasyon toplantısı, 27 Nisan'da ise ekonomi formu gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.

"CHP SAMİMİ DEĞİL"
Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Kenan Çakar ise, İzelman'da yaşanan ihale kriziyle ilgili bir soruya, "Büyükşehir Belediyesi topu üzerinden atmaya çalışıyor. Belediye hizmet ihalelerinin belediye şirketlerine ihalesiz verilebilmesi' yönünde TBMM'ye mektup yollanması yönünde karar alınması siyasi atraksiyondur. Biz bu oyunu bozmak için samimi olarak iki önerge verdik. Ancak CHP grubu samimiyetsiz tavrını devam ettirdi. Önergeyi reddetti. İzmir'de gelinen noktada taşeron kaldırılmış değildir. Pek çok hizmet gizli alt taşeronlar tarafından yapılmaktadır"diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti yoğun çalışacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN