Nasır güç birliği çağrısı yaptı

Salihli'de kentsel dönüşümün önemini anlatan Türkiye Müteahhitler Federasyonu Başkanı Necip Nasır, İzmirli meslektaşlarının rakiplerine karşı avantajlı olduğunu belirtti

Giriş Tarihi: 12.4.2013
Salihli Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleşen konferansta Salihlili müteahhitlerle buluşan Türkiye Müteahhitler Federasyonu Başkanı Necip Nasır, kentsel dönüşümde güçbirliği mesajını yineledi. Birçok farklı işkolunu besleyen inşaat sektörünün çağın gerekleriyle donanmasının önemine dikkat çeken Nasır, "Kentsel dönüşümde, sektör temsilcileri, teknik ekibinden malzemecisine kadar birlikte hareket etmeli. İstanbul ve Ankara'da konsorsiyum kurarak İzmir'e gelmeye çalışan müteahhitler var. Sadece İstanbul ve Ankara'dan değil, yurtdışından gelecek müteahhitlere karşı da mücadele edeceğiz. Bizler, kent piyasası içindeki sektör temsilcileri olarak daha avantajlıyız" diye konuştu.

ARZ FAZLASI VAR

Dışarıdan gelen müteahhitlerin, kendileri kadar avantajı olamayacağını savunan Nasır, "Güçbirliği yaparak rekabet edeceğiz. Yerel yönetimler de İzmirli müteahhitleri tercih edecektir. İstanbul, Ankara ve Gaziantep'te arz fazlası var. İzmir'in yüzde 85'i dönüşecek. Katma değerin İzmir'de kalması için kentin yerel avantajlarını kullanarak tercih edileceğiz" dedi. Salihlili müteahhitleri birlik olmaya davet eden, ilçede tek çatı altında inşaat müteahhitleri olarak dernek açmalarını öneren Nasır, Türkiye'de inşaat sektöründeki sorunları tespit ettiklerini, Ankara'da ilgili kişi ve kurumlarla görüşüp somut adım atacaklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nasır güç birliği çağrısı yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN