Yeni kültür sanat platformu: İzmiriz

Kurulan geniş katılımlı platformda nitelikli konferans, panel, çalıştay, gezi gibi etkinliklerin düzenlenmesi planlanıyor

Giriş Tarihi: 12.4.2013
İzmir için yeni bir kültür, sanat, turizm platformu oluşturmak üzere "İzmiriz" grubu oluşturuldu. Yaşar Ürük, Hüseyin Erciyas, Dr. Ülkümen Rodoplu, Levent Salıcı, Prof. Dr. Suat Çağlayan, Ahmet Kemal Baysak, Tunç Soyer, Ali Ekber Yıldırım, Orhan Beşikçi, İlhan Pınar, Bülent Tercan, Aylin Süphandağlı, Semra Kadaifçioğlu ve Nusreddin Özbay, "İzmiriz" grubunun kurucuları arasında yer aldı. Grup adına yapılan açıklamada, bu platformda nitelikli konferans, panel, sempozyum, çalıştay, gezi ve benzeri etkinlikler düzenlenmesinin planlandığı dile getirildi. Grubun etkinliklerinin "İzmir", "sanat", "kültür" ve "turizm" olmak üzere dört kavram üzerinde yoğunlaşacağı belirtilen açıklamada İzmirliler'e sosyal medya üzerinden gruba katılma çağrısı yapılarak şu görüşlere yer verildi:

KÖPRÜYE PARÇA OLUN
"İzmir, sanat, kültür ve turizm kavramın çevrelediği geniş alanda çalışmalar yapmaya, etkinlikler düzenlemeye başlıyoruz. Siz de 'İzmir'de İzmir için bir şeyler yapılmalı' diyorsanız, nitelikli etkinlikler düzenlensin istiyorsanız, kentte bilmediğiniz yerleri görmek, bildiğiniz yerleri yeniden görüp bilgilerinizi tazelemek istiyorsanız lütfen bize katılın. İzmir'e sevdalıysanız, bu kentin hoşgörülü ve zengin geçmişini, yaşanılası geleceğe bağlayan köprünün bir parçası olmak için siz de aramızda olmalısınız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni kültür sanat platformu: İzmiriz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN