Ege'nin gözbebeğine yakışmayan görüntüler

Giriş Tarihi: 14.4.2013

Türkiye'nin en başarılı ameliyatlarının yapıldığı Kalp Damar Cerrahisi Bölümü, fiziki yapısıyla herkesi isyan ettiriyor. Koridorlar korku tüneli gibi, tuvaletler ise pislik içinde

Ege Bölgesi'nin ve Türkiye'nin en önemli ve büyük üniversite hastanelerinden Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nin Kalp Damar Cerrahisi Bölümü kelimenin tam anlamıyla dökülüyor. Hizmet verdiği binanın eski ve bakımsız olması, şifa bulmak için kapısını çalan vatandaşları isyan ettiriyor. Hastanenin zemin katında uzayıp giden ve açıkta duran kalorifer boruları; dökülmüş, kararmış badana ve boyalar iç karartıyor. Üstüne üstlük bahçede devam eden yeni ameliyathanenin inşaatının atıkları, Türkiye'nin sayılı kalp damar cerrahilerinden biri olan bölüme yakışmayan görüntüler ortaya çıkarıyor. Duruma isyan eden hasta yakınları, en büyük sıkıntılar arasında yer alan hijyen sorununun bir an önce çözülmesini istiyor. Yoğun bakım ünitesinde tedavi gören yakınlarının enfeksiyon kapacağı endişesiyle yaşadıklarını söylüyor.

HER YER DÖKÜLÜYOR

Kalp Damar Cerrahisi Bölümü'nün hizmet verdiği binanın zemin katında tavandan geçen boruların açıkta olması insanlarda hastane değil sanki bir apartmanın kalorifer dairesi izlenimi uyandırıyor. Hasta yakınları tepkilerini "Binanın neresine baksan bakımsızlık var. Şifa bulması için teslim ettiğimiz yakınlarımızın enffeksiyon kapacağı korkusuyla günlerimiz geçiyor. İhtiyaç gidermek için kullandığımız tuvaletler ise kelimenin tam anlamıyla dökülüyor. Tuvaletin tavanını kaplayan döşemeler yer yer kalkmış. Bir de o tuvaletlerin pisliğini görseniz!" sözleriyle dile getiriyor. Hastaların röntgen ya da kan tahlili için tekerlekli sandalye ile bir yerden bir yere götürülürken karşılaştığı olumsuzluklar hem hasta hem refakatçilerinin moralinin olumsuz etkilenmesine yol açıyor. Hastane kaynaklı olumsuzluklar yetmezmiş gibi, vatandaşların yerlere gelişigüzel attığı çöpler de işin tuzu biberi oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ege'nin gözbebeğine yakışmayan görüntüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN