Katlı otopark hizmete hazır

329 araç kapasiteli Hatay pazaryeri katlı otoparkının açılış töreninde konuşan Başkan Kocaoğlu, "Bu kenti geliştirmeye ve bu ana felsefeden taviz vermeden yerelde kalkınmayı sürdürmeye devam edeceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 14.4.2013
İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi'nin işbirliğinde inşa edilen 329 araç kapasiteli Hatay pazaryeri katlı otoparkı hizmete açıldı. Açılış töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Hatay metrosu için istenen keşif artışı için yaklaşık 8.5 aydır onay beklediklerini ifade ederek, keşif artışının Başbakan Erdoğan'ın imzasını beklediğini belirterek, "Hatay'dan, metro inşaatının en çok sıkıntısını çeken yerden, Sayın Başbakanımıza seslenerek, bu talebi imzalanması için dilek ve isteklerimizi iletiyoruz" dedi. Törende ulaşım ve otopark alanında yapılan yatırımları anlatan Kocaoğlu şöyle konuştu: "Büyük kentlerin en önemli problemlerinden biri otopark yetersizliğidir. Otopark için yer seçerken özen göstermezseniz ölü yatırım yapmış olursunuz. Geçtiğimiz yıl önemli bir karar vererek otopark ücretlerinde ciddi indirime gittik. Ve bunun neticesinde otopark kullanımı da arttı. Otoparklarımız yeterli değil, otoparklarımızı doğru değerlendiremiyoruz ve ayrıca otopark kullanma alışkanlığımız yok. Kentin merkezinde gerekirse kamulaştırma yaparak modern otoparklar oluşturacağız. Gerekirse bir farkındalık kampanyası ile otopark kullanma alışkanlığımızı arttıracağız. Hatalı park etmenin yarattığı sıkıntıları ve trafik problemini ortadan kaldırmak için emniyet teşkilatı ve zabıta ekiplerimizle ortaklaşa çalışıp bunu gidermek zorundayız. Bugün toplamda 11 bin araçlık kapasiteye ulaşan otopark alanına sahibiz. Otopark alanının toplam 3179 metrekarelik bölümüKonak Belediyesi tarafından pazaryeri ve diğer günlerde sosyal tesis olarak kullanılacak. Otoparkın toplam maliyeti ise 4 milyon 635 lirayı buldu. Birlikte çalışarak ürettiğimiz bu proje için Konak Belediyesi'ne teşekkür ediyorum."

"FARKIMIZI ANLATTIM"
Kocaoğlu, önceki gün akşam yapılan Meclis toplantısından söz ederken de, "Nasıl çalıştığımızı ve diğer belediyelerden farkımızın ne olduğunu mecliste anlattım" diyerek şunları söyledi: "Bu kenti geliştirmeye ve bu ana felsefeden taviz vermeden yerelde kalkınmayı sürdürmeye, 4.5 milyon vatandaşa hizmete devam edeceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katlı otopark hizmete hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN