Dünya barışına "İzmİr harcı"

TRT 35. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği'ne katılan yabancı ülkelerin çocukları, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu ziyaret etti

Giriş Tarihi: 16.4.2013
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Suriyeli çocukların sunduğu çiçeği "barışı getirsin" dilekleriyle aldı. TRT tarafından bu yıl İzmir'de düzenlenen 35. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği'ne katılan yabancı ülkelerin çocukları, Başkan Aziz Kocaoğlu'nu ziyaret etti. Meclis Salonu'ndaki ziyarete 43 ülkeden 84 çocuk katıldı. Minik kalplerin attığı salonda kısa bir konuşma yapan Başkan Kocaoğlu, dünyada barış dileklerini aktardı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği ve dünyada benzeri olmayan çocuk bayramının gelecek kuşakların birbiriyle kaynaşıp, sevgi yumağı oluşturması için aracı olacağını belirten Kocaoğlu, "Ulu Önderimiz, TBMM'nin kuruluş gününü çocuklarımıza armağan etti. Her 23 Nisan'ı coşkuyla kutluyoruz. 35 yıldır da tüm dünya çocuklarını ülkemizde buluşturuyoruz. Dünya barışına İzmir'den bir damla koyabilirsek bahtiyar olacağız" dedi.

HEDİYE VERDİLER

Barış mesajlarının ardından yabancı çocuklar, ülkelerinden getirdikleri armağanları Başkan Kocaoğlu'na hediye etti. "Başkan Amca"ları da çocukları unutmayarak özel olarak hazırlanmış hediyeleri küçük misafirlerine verdi. Ziyaretin en anlamlı anı da Türkiye'deki mülteci kampında kalan Suriyeli çocukların Kocaoğlu'na çiçek hediye etmesi oldu. Kocaoğlu'nun bu çiçekleri "barışı getirsin" temennisiyle alması, ziyarette katılan heyetler tarafından alkışlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya barışına "İzmİr harcı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN