Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya sağlıkçıları buluşuyor

EXPO 2020 adayı İzmir'de 19-23 Nisan arası yapılacak "Dünya Sağlık ve 3. Yaş Turizmi Kongresi"ne, 17 ülkeden konuşmacılar katılacak

Giriş Tarihi: 16.4.2013
EXPO 2020 adayı İzmir, Nisan ayında düzenlenecek Dünya Sağlık ve 3. Yaş Turizmi Kongresi'ne hazırlanıyor. İzmir Sağlık Turizmi Derneği tarafından İzmir Katip Çelebi Üniversitesi işbirliğinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı himayelerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı desteğiyle düzenlenecek kongrenin programı netleşiyor. 19-23 Nisan 2013 tarihleri arasında İzmir Kaya Termal & Convention Otel'de düzenlenecek kongreye yaklaşık bin kişi katılacak.

CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Dünyada ve Türkiye'de ilk defa gerçekleştirilecek olan kongre uluslararası tüm sağlık ve turizm hizmeti sunucularına, bilim dünyasına, kamu kuruluşlarına, özel sektöre, yatırımcılara, sivil toplum kuruluşlarına ve sağlık turizmine ilgi duyan tüm paydaşlara ev sahipliği yapılması anlamında büyük önem taşıyor. Kongrede 17 farklı ülkeden konusunda otorite konuşmacılar bulunuyor. Kongre için 58 farklı ülkeden 100 kişilik alım heyeti Türkiye'ye gelerek, hastaneler, sağlık kuruluşları gibi kurumlarla ve şiketlerle ikili iş görüşmeleri yapılacak. Kongre şimdiden çeşitli ülkelerin Bakan ve üst düzey yetkiileri katılım onaylarını verdi. Kongre ile ilgili bilgi veren Sağlık Bakan Yardımcısı ve Kongre Başkanı Agah Kafkas, "Kongrenin Teması; Sağlık Turizminde ve 3. Yaş Turizminde; Uluslararası Politikalar, Sağlıkta Küreselleşme ve Akreditasyon, Yatırım Alanları, Küresel İşbirliği, Teknoloji, İletişim ve Sosyal Medya olarak belirlendi. Hedefimiz "Sağlık Turizminde lider ülke Türkiye" amacına doğru ilerlemektir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya sağlıkçıları buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN