Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'120 milyon lira sokağa atıldı'

Giriş Tarihi: 17.4.2013

AK Parti Grup Başkanvekili Yusuf Çakar, "Gaziemir Fuar Alanı'nın ihalesi yapılırken teşvikten yararlanma imkanı kullanılmamış" dedi

Gaziemir Fuar Alanı ile ilgili teşvik tartışmaları son Büyükşehir Meclis oturumuna taşınmış ve arbedeye kadar uzanan kavgalara yol açmıştı. Başkan Aziz Kocaoğlu'nun Bakan Zafer Çağlayan'a yönelik eleştirilerine AK Parti İl Teşkilatı'ndan yanıt geldi. İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yusuf Kenan Çakar, "İzmir fuarının ihale bedeli 260 milyon TL. Bu ihale İZFAŞ tarafından yapılmış olsaydı, sırf bu teşviklerden dolayı 120 milyon TL teşvikten yararlanma imkanı vardı. Beceriksiz bürokratlar bu madde ve yönetmelikleri bilmedikleri için Büyükşehir'e bu ihaleyi yaptırmışlar ve İzmir'in 120 milyon TL'sinin sokağa atılmasına sebep olmuşlardır" dedi.

KAVGAYA ZAMAN YOK

Geçtiğimiz günlerde Ege İhracatçı Birlikleri'nde (EİB) düzenlenen toplantıda Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın Gaziemir Fuar alanında teşviklerden yararlanabileceğini söylediğini belirten Yusuf Kenan Çakar, buna karşın Aziz Kocaoğlu ve Büyükşehir bürokratlarının konuyu doğru algılayamadığını iddia etti. AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda düzenlenen toplantıda konuşan Çakar, "İzmir'in kavgalara ayıracak zamanı yok. Sayın Kocaoğlu'nun geçtiğimiz günlerde Bakanımız Zafer Çağlayan'ın ifadelerine yönelik söyledikleri gerçekleri yansıtmamaktadır ve içeriği eksiktir" diye konuştu. Çakar, "Son günlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP milletvekilleri tarafından İzmir'in, Türkiye'de uyguladığı teşvik sisteminden yararlanamadığı ve bu nedenle de diğer illerle arasında haksız bir rekabet oluştuğu yönünde hiç de gerçeği yansıtmayan konuşmalar yapılmaktadır. İzmir'imizin daha ileri gitmesi, Türkiye'nin gelişme hızı içinde yerini alması için AK Parti Hükümeti olarak üzerimize düşeni yapmaktayız ve bundan sonra da yapacağız" diye konuştu. Toplantıda konuşan İl Başkanı Ömer Cihad Akay da, "Bilgilendirme yanlışlıkları var. Biz onları düzeltmek için bu toplantıyı düzenledik. Yaşanan yanlış anlaşılma meclis salonunda düzeltildi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'120 milyon lira sokağa atıldı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN