Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En güzel yatırım

EBSO Başkanı Yorgancılar, Gediz Kariyer Günleri'ne katıldı, üniversitenin yabancı öğrencilere tanıdığı olanaklara övgüler yağdırdı, "Bunlar ileride Türkiye'nin gönüllü elçileri olacak" dedi

Giriş Tarihi: 18.4.2013
Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Ender Yorgancılar, 52 ülkeden öğrencisi bulunan Gediz Üniversitesi'ne övgü yağdırdı. Yorgancılar, "Bu gençler, gelecekte gönüllü elçilerimiz olacak. Bundan daha güzel yatırım olabilir mi!" dedi. Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik de hedefin 100 ülkeden bin yabancı öğrenci olduğunu açıkladı. Gedizli öğrencilerin oluşturduğu Kariyer Kulübü tarafından düzenlenen 2. Kariyer Günleri'nin açılışına katılan Başkan Yorgancılar, 3 yılda 52 ülkeden öğrencileri lisans eğitimi için Seyrek'teki modern kampüste buluşturmanın önemine işaret etti, şunları söyledi: "Gediz Üniversitesi, eğitimde ihracatı gerçekleştiren bir kurum haline geldi ve bu yönde örnek oldu. Bunu sadece ihracat olarak görmemeliyiz. İzmir'de 4 yıl eğitim görecek misafir gençler, dilimizi, kültürümüzü tanıyacak, bizden biri gibi olacak. Ülkelerine döndüklerinde de İzmir'in, Türkiye'nin gönüllü elçiliğini yapacak. Geleceğe dönük bundan daha güzel yatırım olabilir mi! Gediz Üniversitesi'nin, iş dünyamızdan isimlerin de yer aldığı kurucularını kutluyorum. Daha çok ülkeden, daha çok yabancı öğrenci görmek istiyoruz."

"DÜNYANIN BULUŞMA NOKTASI"
Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik de, Başkan Yorgancılar'a teşekkür ederek başladığı konuşmasında, her yıl daha çok ülkeden yabancı öğrencinin İzmir'e eğitim için geleceğini belirtti, şöyle konuştu: "Hedefimiz 100 ülke ve bin yabancı öğrenci. Buna ulaşmak için yurtdışında yoğun tanıtım yapıyoruz. Güney Amerika'dan da öğrenci çekebilmek için geçtiğimiz ay Brezilya, Arjantin, Şili ve Paraguay'da temaslarda bulunduk. Arkadaşlarımız da ülke ülke geziyor; üniversitemizi, İzmirimizi, ülkemizi tanıtıyor. Dünyayı Gediz'de buluşturma amacıyla çıktığımız yolda yorulmak bilmeden ilerliyoruz."

BAŞARI TÜYOLARI DA VERDİ
Yorgancılar Gedizli öğrencilere başarı tüyoları da verdi, "Gelecekte çok üreten, çok satan ve ortaklık kültürüne sahip kurumlar ile kişiler başarılı olabilecek. Kendimizi buna göre hazırlamamız gerekiyor. İstekle ve azimle ve yorulmak bilmeden çalışmalısınız. Başarmanın ne şartı var ne yaşı. Yeter ki hayal edin ve başarmak isteyin, gerisi gelir. Çocukluğumda ve gençliğimde hep çalıştım. Kırmızı kurdeleli paketle bugünlere gelmedim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En güzel yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN