Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paran azsa Seyrek'e paran çoksa Alaçatı'ya

Giriş Tarihi: 18.4.2013

İzmir'deki emlak sektörünü değerlendiren Oda Başkanı Güleroğlu, gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlere tavsiyelerde bulundu

İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Güleroğlu, gelişen teknoloji ve ekonomik gelişmelerin emlak sektörünü de etkilediğini belirtti. Kentsel dönüşümde emlakçıların rolünü de değerlendiren Güleroğlu, kentsel dönüşüm sonrasında ortaya çıkan konutların öncekinden çok daha iyi olacağını ve daha değerli olacağını söyledi. Gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlere tavsiyelerde de bulunan Güleroğlu, "Benim 100 bin lira param olsa gider Seyrek'ten daire, yer alırım. Gediz Üniversitesi oraya kuruldu. Şuanda cebinizdeki son kuruşa kadar Seyrek'te yatırım yapın derim. Seferihisar'ı da yatırım yapılacak bir ilçe olarak tavsiye ederim. Çok param var diyorsan Alaçatı'ya Çeşme'ye gideceksin. Oradaki rakamları da bilmeyen yoktur" dedi.
Oda hakkında bilgi verir minisiz? - Odamız 1990 yılında Türkiye'deki ilk oda. Şuanda 3 bin kadar üyemiz var. Emlakçıların işleyişleri, belediye, tapu daireleri, resmi kurumlarla ilgili emlakçıların mesleki sorunlarını çözmek, yaşadığı sıkıntıları minimuma indirmek, mesleğin en iyi şekilde yapılmasını sağlamak gibi görevlerimiz var. Meslektaşlarımıza yönelik çeşitli eğitimler verdik ve vermeye devam ediyoruz.

'BİRLEŞİN, GÜÇLENİN'
Gelişen teknoloji ile birlikte emlak sektöründe de değişim yaşandı... - Önce emlakçı vardı, emlak komisyoncusu oldu, sonra gayrimenkul danışmanı oldu. Ve artık emlak ofisleri tek kişi ile işlememeye başladı. Artık her ofiste bir kişi değil, 6, 8, 10 kişi çalışmaya başladı. Biz üyelerimize, "birleşin güçlenin" dedik. Birçok emlakçımız bunu denemedi. Emlakçı kendini geliştiremezse sektörün büyük firmaları altında yok olur gider.
Kentsel dönüşümde emlakçıların rolü ne olacak? - Şuanda kentsel dönüşüm bir muamma. Öyle sorular soruluyor ki, sanki TOKİ başkanı benim. Türkiye'de bir örneği yok.
Dönüşüm öncesi evleri satmak doğru bir adım mı? - İhtiyacı olan satacak. O ayrı. Ama keyfiyetten, "Burayı satayım daha iyi bir daire alayım" deniliyorsa buna karşıyım. Kentsel dönüşümde ada bazında yapılan değişimler olacak. Sonrasında oluşan konutlarda değerler yükselecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paran azsa Seyrek'e paran çoksa Alaçatı'ya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN