23 Nisan coşkusu büyüyor

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yaklaşırken Ege'deki çeşitli kurum ve kuruluşlar farklı etkinlikler için tüm hazırlıklarını tamamladı

Giriş Tarihi: 19.4.2013
Karşıyaka dünya çocuklarıyla şenlenmeye hazırlanıyor. Karşıyaka Belediyesi'nin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle bu yıl 21. Gerçekleştireceği Uluslararası Karşıyaka Çocuk Şenliği 19-23 Nisan 2013 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Etkinliğin hazırlıkları ile ilgili bilgi veren Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, "Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği şenliği Karşıyaka'da bu yıl da 16 ülkenin çocuklarıyla birlikte coşku içinde kutlayacağız" dedi. Şenlik ana sponsoru CarrefourSa ve Carrefour Alışveriş Merkezi adına toplantıya katılan Emre Saraç ise, "Hem 23 Nisan hem de çocuklar olunca biz de destek olmak istedik. Yaklaşık 10 yıldır sürdürdüğümüz bu desteği devam ettireceğiz" dedi.

HEDİYE DAĞITILACAK

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yaklaşırken, Turgutlu Belediyesi tarafından oluşturulan ekip ilçede bulunan ana okulları ile ilkokullarda eğitim gören yaklaşık 12 bin öğrenci için hazırlanan hediyeleri dağıtmaya başladı. Belediye Başkanı Serhat Orhan öğrencilere temizlik bilincinin oluşturulmasına destek olması amacıyla hediye paketlerinin içerisine diş macunu, diş fırçası, el sabunu ve ıslak mendil koyduklarını söyledi. Türkiye'nin öncü ve lider gıda markası Pınar, 23 Nisan'da çocukları unutmuyor ve 23 Nisan Çocuk Ülkesi İzmir organizasyonu kapsamında farklı etkinlikler düzenliyor. İzmir Kültürpark 4 no.lu holdeki Pınar standında Prof. Dr Mümtaz Sağlam ve ekibi atölye çalışmasında çocuklarla resim yapıyor. 19 - 23 Nisan tarihlerinde de Pınar Çocuk Tiyatrosu'nun sahnelediği Alaaddin'in Sihirli Lambası Kültürpark Gençlik Tiyatrosu'nda izlenebiliyor. Bugüne dek 3 milyonu aşkın çocuğa tiyatro sevgisi aşılayan Pınar Çocuk Tiyatrosu da Alaaddin'in Sihirli Lambası oyunuyla perdelerini açıyor. Çocukların en sevdiği masallardan biri olan Alaaddin'in Sihirli Lambası, 19-20- 21-22-23 Nisan tarihlerinde saat 11.30 ve 16.30 saatlerinde günde 2 kez olmak üzere Kültürpark Gençlik Tiyatrosu'nda izlenebilecek. Pınar standında çocuklar ayrıca Kido maskotu ile fotoğraf çektirme şansı yakalıyor, birbirinden leziz Pınar Kido sütlerin ve Pınar Çikolatalı Beyaz'ın tadımını yapabiliyor.

ÇOCUK KARNAVALI
Dergici Halkla İlişkiler'in (DPR) organize ettiği İzmir'de düzenlenen "2. Çocuk Karnavalı"nda ebeveynler ve çocuklar, 20 Nisan'da saat 14.00 ile 19.00 arasında tarihi havagazi fabrikası bahçesinde buluşacaklar. Ege Çağdaş Eğitim Vakfı yararına gerçekleştirilecek karnaval gün boyu sürecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
23 Nisan coşkusu büyüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN