Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hattat Traktör, Egeli çiftçilerin tercihi oldu

Dünya devleri arasından sıyrılıp bölgemizdeki pazar payını 6 kat artıran firmanın traktörleri, yakıt tasarrufunun yanı sıra çevreye karşı da duyarlı şekilde üretiliyor

Giriş Tarihi: 19.4.2013
Türkiye'nin lider yerli traktör üreticisi Hattat Traktör, Türkiye'nin önde gelen tarım bölgelerinden Ege'de de çiftçilerin en çok tercih edilen traktörü oldu. Dünya devi markalar arasından sıyrılan ve geçen yıla göre Ege'deki pazar payını 6 kat artıran Hattat Traktör, yeni ürünleri ve yeni bayi ağları ile bölgede hızlı büyümesini sürdürüyor. Türkiye'de yılda 20 bin adet traktör üretim kapasitesi ile sektörünün önde gelen ihracatçı firmalarından Hattat Tarım Makinaları Genel Müdürü Abdullah Akkuş, Egeli çiftçilerin ekolojik tarım konusunda bilinçlendiğini ve az yakıt tüketen traktörleri tercih ettiklerini belirtti.

YENİLERİ YOLDA

Egeli çiftçilerin ekolojik tarım konusunda bilinçli olduklarını kaydeden Abdullah Akkuş, "Egeli çiftçiler çevreye duyarlı. Ekolojik tarım konusunda da son derece bilinçli. Özellikle çevreye zarar vermeyen makinaları tercih ediyor. En çok yakıt tasarrufu sağlamasının yanı sıra çevreye zarar vermeyen model Hattat Traktör'ü seçiyorlar. Bahçe, compact ve tarla tipi Hattat Traktör, 2012 yılında 876 adet satıldı. Egelilerin tercihi olmaya devam edeceğiz. Geçen yıla göre bölgedeki pazar payımızı 6 kat artırdık. Bu yılda Hattat Traktör olarak yeni ürünlerimiz ile bölgenin ilgi odağı olmaya devam edecek ve pazar payımızı daha da yükselteceğiz" diye konuştu.

19 FARKLI MODEL

Hattat Tarım'ın 2007'de Hattat markasıyla tamamen traktör sektörüne girdiğini kaydeden Akkuş, "Ekonomik krize rağmen 5 yıl içinde 19 farklı model çıkartarak traktör sektöründe ilke imza attık. Ayrıca Valtra ve Ferrari markaları ile çiftçilerimize ulaşıyoruz. Ege'ye ayrı bir önem veriyoruz. Burası ülkenin en önde gelen tarım potansiyellerinden birine sahip. Özellikle bahçe serisi traktörlerimiz Egeliler tarafından çok tercih ediliyor. Traktörlerimiz ekolojik tarımı destekliyor ve az yakıt tüketimiyle çiftçimize ekonimk katkı sağlıyoruz. Hattat Tarım Makinaları olarak çiftçilerin ihtiyaçlarını dikkate alıyor, her geçen yıl güçlü bayileri bünyemize katarak daha fazla çiftçiye daha kaliteli hizmet sunuyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hattat Traktör, Egeli çiftçilerin tercihi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN