Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziemir'in gelecek 20 yılını planladık

Başkan Şenol, 4 yıllık icraatını anlattı, "Söz verdiğimiz projelerin yüzde 79'unu bitirdik. Bazıları engellendiği için tamamlayamadık. Planımız beş yıllık değil, ilçenin geleceğine yönelik" dedi

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, CHP İlçe Başkanı Umut Tekin, belediye meclis üyeleri ve diğer partili üyelerin katılımı ile Sarnıç Piknik Alanı'nda düzenlediği bilgilendirme toplantısında icraatları anlattı. Özellikle eğitime büyük önem verdiklerini vurgulayan Başkan Şenol, "Eğitim ve sağlık görevlerimiz arasında olmamasına rağmen çok önemli yatırımlar ve projeler geliştirdik. Eğitime verdiğim paraya hiç acımıyorum. Bir kentin geleceği okul ve sağlık kuruluşlarıdır. Açtığımız dershane ile 3 bine yakın öğrencimize kurs verdik" diye konuştu. 5 yıllık çalışma süresini düşünerek değil, kentin gelecek 20 yılını planlayarak projeler geliştirdiklerini belirten Başkan Şenol, 5 yıl sonunda verdikleri sözlerin yüzde 95'e yakınını tutacaklarını vurguladı, söözlerini şöyle sürdürdü: "Bazı projeleri engellendiğimiz için tamamlayamadık. İller Bankası ve TCDD ile bazı sorunlar yaşadık. Bazı bölgelerde imar sıkıntısı yaşadık. Bakanlar Kurulu'ndan Aktepe- Emrez Mahalleleri için kentsel dönüşüm izni çıktı. Bu bölgeye ofisler kurduk. Çalışmalar bitince burası kente örnek bir yer olacak. Çevreci belediye hizmet binamızı da 29 Ekim'de açmayı planlıyoruz. Yeşil alanlarının fazlalığı ve doğal dokusu ile birçok ilçeye örnek olan Gaziemir, sadece bina yapılarak geliştirilemez. Bunun için heykel atölyesi kurup kentimize heykel ve anıtlar inşa ettik. İlçemizin müzesi ve anı evi yoktu, onları yaptık. Bu kente kimlik kazandırmak için kültürel ve sanatsal projelerimiz de devam ediyor."

KURŞUN FABRİKASI

Gündeme geldiği günden bu yana kamuoyunda çok tartışılan kurşun fabrikası ile ilgili "Bu işin altında çok şeyler var" diyen Başkan Şenol, sözlerini şöyle sürdürdü: "Birileri çıkıp 'Burada radyasyon var' demedi. Biz tüm kurumlara rapor gönderdik ama sadece Ege Üniversitesi 'tehlikelidir' cevabı verdi. Türkiye Atom Enerjisi Kurumu ise önce 'tehlikeli' dediği konuya daha sonra 'sorun yok' yanıtını verdi. Ben doktor değilim, yetkili değilim. 17 bin kişinin yaşadığı bölgede Sağlık Bakanlığı'nın sağlık taraması yapması gerekiyor." Kendisinin ve partisinin yaptırdığı anketler olduğunu ve seçilmesi açısından bir problemin olmadığını söyleyen Başkan Şenol, "Ben yerel seçimlerde attığım 13 bin oy farkını nasıl 25 bine çıkarırım diye düşünüyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziemir'in gelecek 20 yılını planladık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN