Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İngiliz melekler iyiliği karşılıksız bırakmadı

Didim'e yerleşen İngilizler, kendilerine yerli halkın gösterdiği yakınlığa, sosyal projelerle karşılık verdi. Kermeslerden, yemeklerden elde ettikleri geliri ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı

Giriş Tarihi: 21.4.2013
Ülkemizde başta İngilizler olmak üzere yabancıların en yoğun yaşadığı yerlerin başında gelen Didim'de, Kent Konseyi bünyesinde 1.5 yıl önce Yabancılar Çalışma Grubu kuruldu. İlçede yaşayan yabancıların sorunlarına çözüm bulmak amacıyla kurulan Grup, gösterilen yakınlığa karşılık verdi, ortaya tam anlamıyla bir "iyilik hareketi" çıktı. Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız, ilçeye temelli yerleşen İngiliz vatandaşlarının emeklilik dönemlerini rahat bir şekilde geçirmek yerine hayatlarını sosyal sorumluluk projelerine adadıklarını söyledi, "Komşularıyla, emlakçılarla, inşaat firmalarıyla ve benzeri sorunların çözümü için Belediye tarafından 1.5 yıl önce oluşturulan Kent Konseyi Yabancılar Çalışma Grubu dur durak bilmeden çalışıyor. Grup Başkanı Lynne Cole'ün öncülüğünde yardıma muhtaç kişilere ulaşmaya çalışıyor" dedi. Ayyıldız, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yabancılara konut satışının başladığı 2006-2007 yıllarında çok sayıda İngiliz burada mülk edindi. Hızlı gelişen bu süreçte çeşitli sorunlar ortaya çıkmaya başladı. İngilizlerle Türklerin yaşantıları arasında çok fark vardı. İngilizlerin gece yaşantıları var. Konut satışları yapılırken mağdur olanlar oldu. Yabancıların savcılığa, emniyete şikayetleri arttı. Biz de onlarla birlikte toplanıp sorunları çözmek için bu grubu kurduk. Sorunlara kısa sürede çözüm bulduk Onlar bizden memnun kalınca, 'Biz sizin için ne yapabiliriz?' diye düşünmeye başladılar. Böyle bir iyilik harekete doğdu."

1.5 YILDA NELER YAPILDI
Kermeslerden elde edilen gelirle doğuştan yürüme engelli Ahmet Gürer'e akülü araba alındı. 7 yaşındaki lösemi hastası çocuğun ailesine yardım edildi. Engelli 5 yaşındaki Emre Yarımkaya'ya özel tekerlekli sandalye yaptırıldı.
Yardım yemeğinden elde edilen gelirle Balat Köyü'ndeki Balat anasınıfı yenilendi.
2. el eşyalar satıldı, geliri Vanlı depremzedelere gönderildi.
Engelliler yararına yüzme etkinliği düzenlendi, lösemi hastası 13 yaşındaki Fıratcan Bakır'ın ailesine yardım edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngiliz melekler iyiliği karşılıksız bırakmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN