Zolan'ın hayali de hedefi de büyük

Giriş Tarihi: 22.4.2013
Denizli'nin AK Partili Belediye Başkanı Osman Zolan, son 9 yılda sürdürdükleri çalışmalar ile kentin çehresini değiştirdiklerini, 2013 yılında da birbirinden büyük projeleri hayata geçireceklerini söyledi. Büyükşehir ile birlikte Denizli kent merkezinde yaptıkları hizmetleri en uzak noktalara kadar taşıyacaklarını dile getiren Zolan, "Hayallerimiz de hedeflerimiz de büyük. 'Büyükşehir'e büyük projeler yakışır' düşüncesiyle yolumuza devam edeceğiz" dedi. Gerçekleştirdiği kentsel yatırımlar, sosyal projeler ve uygulamalar ile Türkiye'de adından en çok söz ettiren Denizli Belediyesi, dur durak bilmeden hizmetlerine devam ediyor. Hayata geçirdiği birçok proje ile ilklere imza atan Denizli Belediyesi'nin uygulamaları ülkenin farklı noktalarında örnek alınırken, Başkan Zolan, "Yaptığımız sayısız iş başka belediyelerce de uygulamaya konuluyor ve bizden teknik destek istiyorlar. Bu durum bize gurur ve sevinç veriyor. Demek ki doğru işler yapıyoruz" dedi.

'İLHAM KAYNAĞI OLUYOR'
Kentin son 9 yılına damgasını vuran Denizli Belediyesi yaptığı çalışmalar ile Türkiye'nin farklı noktalarında birçok belediyeye ilham kaynağı oluyor. Gerçekleştirdiği kentsel yatırımlar, sosyal projeler ve uygulamalar ile Türkiye'de adından en çok söz ettiren Denizli Belediyesi'nin altyapı ve üstyapı projelerinden, çevre projelerine toplumun farklı kesimlerini içine alan sosyal projelere kadar birçok konuda ilklere imza atmaya devam etmesi, Denizli Belediyesi'ni parmakla gösterilir hale getirdi. Bu durumun kendilerini mutlu ettiğini ve gururlandırdığını dile getiren Başkan Zolan, "Milletvekilimiz Nihat Zeybekci'nin belediye başkanlığı yaptığı dönemle başlayan hızlı değişim, herkes tarafından takdir edilmiştir. Bayrağı biz devraldık ve hizmet etmeye devam ediyoruz. Denizli'de 2004 öncesi ve sonrası arasındaki fark, siyah ile beyaz arasındaki fark kadar net. Yaptıklarımızı gören ve beğenilerini sunan vatandaşlarımızın söyledikleri bizi gururlandırıyor. Denizlili hemşerilerimizin 'Allah razı olsun' demesi bize yetiyor. Bu keyfi hiçbir şeye değişmem" şeklinde konuştu.

TOPYEKUN KALKINMA

Denizli'nin geçte olsa Büyükşehir olması ile birlikte kentin topyekun kalkınacağına dikkat çeken Başkan Zolan, "Biz hizmet yarışında artık tüm şehri baz alarak hedeflerimizi belirledik. Kent merkezinde ne yaptıysak, bundan sonra Denizli'nin en uzak noktasına o hizmetleri götürme gayreti içinde olacağız. Denizli'nin kazanımları bundan sonra herkese eşit şekilde dağıtılacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Çünkü bizim hayallerimiz de hedeflerimiz de çok büyük. 'Büyükşehir'e büyük projeler yakışır' düşüncesiyle yolumuza devam edeceğiz" diye konuştu.

TÜRKİYE'NİN İLK VE TEK YERALTI OTOBÜS TERMİNALİ
Denizli tarihinin gelmiş geçmiş en büyük projelerinden biri olan "Şehirlerarası Otobüs Terminali", sahip olduğu özelliklerle Türkiye'nin en büyük ulaşım komplekslerinden biri durumunda. Yapım çalışmaları tün hızıyla devam eden ve kente ayrı bir cazibe kazandıracak olan terminal, bu yıl sonu hizmete girecek. Böylece kent merkezinden ilçe, belde ve köylere ulaşım çok daha sağlıklı hale gelecek. Yeni şehirlerarası otobüs terminali, 100 bin metrekare büyüklüğünde kapalı bir alana sahip olacak. Büyük kısmı yeraltında kalacak bu komplekste, modern bir yüksek bina ile kent parkı da yer alacak. Yeni otobüs terminali, Türkiye'nin 'ilk' ve 'tek' yeraltı otobüs terminali olma özelliğini taşıyacak.

KENTTE YÜZME BİLMEYEN ÇOCUK VE GENÇ KALMAYACAK
4500 m2'lik bir alan üzerinde yapılacak Kayıhan Yüzme Havuzu'nda 1 büyük yarı olimpik havuz ile 1 küçük eğitim havuzu yer alacak. Dünya standartlarındaki bu havuzlar; su altı hokeyi, sportif yüzme ve eğitim çalışmaları için de kullanılabilecek. 2013 yılında hizmete girecek olan Kayıhan Yüzme Havuzu ile Denizli'de yüzme bilmeyen çocuk ve genç kalmayacak.

2 YENİ SPOR SALONU
Geçtiğimiz yıllarda Hasan Güngör Spor Salonu'nu Denizli'ye kazandıran Denizli Belediyesi, kente 2013 yılı içinde iki modern spor salonu daha yapacak. Spor alanında önemli yatırımlara imza atan Denizli Belediyesi, ikinci spor salonunu Atatürk İlköğretim Okulu bahçesinde yaparken, 3. spor salonunu da Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde yapacak. Bu salonlarda maçların dışında çeşitli etkinlikler de düzenlenebilecek.

BÖLGENİN EN BÜYÜK KONGRE-KÜLTÜR MERKEZİ
İncilipınar Parkı içinde yapımı hızla devam eden Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi, 2014 yılında hizmete sunulacak. Merkezde 6 nikah salonu, 500 kişilik tiyatro salonu, 1000 kişilik konser salonu, 2000 kişilik konferans salonu ve planetaryum (gezegen evi) bulunacak. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi, Ege Bölgesi'nin en büyük kongre ve kültür merkezi olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zolan'ın hayali de hedefi de büyük
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN