Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kız öğrencilere girişimcilik aşısı

9 Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde meslek hayatlarına başlamaya hazırlanan son sınıflara, TOBB tarafından girişimcilik eğitimi verilecek

Giriş Tarihi: 24.4.2013
TOBB İzmir İl Kadın Girişimciler Kurulu ve Ege Bölge Başkanı Aynur Tartan ile İcra Komitesi üyeleri Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yasemin Arbak'ı ziyaret etti. Ziyarette Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde meslek hayatlarına başlamaya hazırlanan son sınıf öğrencilerine Kadın Girişimciler Kurulu ve üniversitenin işbirliği ile girişimcilik konusunda destek olunması hakkında fikir birliğine varıldı.

YAYGINLAŞTIRILACAK

Dokuz Eylül İşletme Fakültesi'nin yöneticilerinin kadın olmasından memnun olduklarını dile getiren Tartan, "Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi öğretim üyeleriyle birlikte girişimciliğin özellikle kız öğrencilerimiz arasında yaygınlaştırılması konusunda çalışacağız" dedi. Kurul üyeleriyle birlikte meslek hayatlarına başlamaya hazırlanan İşletme Fakültesi son sınıf öğrencilerine girişimci kadınlar olarak mentörlük yapacaklarını vurgulayan Tartan, "Özellikle kız öğrencilerimizin ileride iyi bir girişimci olabilmeleri için kurul üyelerimizle birlikte kendilerine rehberlik edeceğiz. Fakülte ve kurulumuzun işbirliğiyle son sınıf öğrencilerine iş yaşamı konusunda hem tecrübelerimizi hem de bilgilerimizi aktaracağımız eğitimler düzenleyeceğiz. Hedefimiz, son sınıfta okuyan kız öğrencilerimizin en az yüzde 10'unu iş yaşamında başarılı bir girişimci yapmak" dedi. Önümüzdeki dönemde bu çalışmalara başlayacaklarını vurgulayan Tartan, "Dokuz Eylül Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Yasemin Arbak başta olmak üzere fakültenin tüm üyeleri kurulumuzun onursal üyesidir. Kendileriyle tıpkı kurul üyelerimizle olduğu gibi aktif olarak çalışacağız. Girişimciliğin gençlerimiz arasında yaygınlaşması ve meslek hayatında başarılı bireyler yaratmak için öğrencilere rehberlik edeceğiz" diye konuştu. Gençlere verilecek girişimcilik eğitimi ve rehberlik hizmetinin görüşüldüğü toplantıya Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Sedef Akgüngör, Yrd. Doç. Dr. Özge Özgen, Eğitim Programları Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Tanyeri, Eğitim Programları Hazırlık Sınıfları Koordinatörü Öğretim Görevlisi Meltem Kolday da katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kız öğrencilere girişimcilik aşısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN