Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıldırım: İzmir'de taşeron bitmemiş

Giriş Tarihi: 24.4.2013

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "Yanlış hatırlamıyorsam, Belediye Başkanı taşeronu bitirdiğini söylemişti. Demek ki İzmirliler'e yalan söylemiş" dedi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım dün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında TRT'nin İzmir Kültürpark Fuar Alanı'nda düzenlediği "Çocuk Ülkesi" etkinliğine katıldı. Etkinlik alanını ziyaret eden Bakan Yıldırım, burada kurulan stantları gezdi, çocuklarla şakalaştı ve bol bol fotoğraf çektirdi. Gezinin sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Binali Yıldırım'ın hedefinde ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu vardı. Gazetecilerin Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İZELMAN'ın personel ihalesini kaybetmesinin ardından 650 kişinin işten çıkarılma durumu ile karşı karşıya kalmasının hatırlatması üzerine Bakan Yıldırım, "Eğer yanlış hatırlamıyorsam, Belediye Başkanı İzmir'de taşeronu bitirdiğini söylemişti. Ama demek ki bitmemiş. İzmirliler'e yalan söylemiş. Nasıl bu hale soktuysa kendisi halletsin" dedi.

"ADRESE TESLİM YASA ÇIKMAZ"
Başkan Aziz Kocaoğlu'nun ihale kanunu ile ilgili yasal bir değişiklilik yapılması yönündeki talebi olduğunun söylenmesi üzerine ise Bakan Yıldırım, "Adrese teslim yasa çıkartılmaz. İzmir Büyükşehir Belediyesi, daha önce 'İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne taşeron giremez, taşeronu bitirdik' dedi mi, demedi mi? Dedi. O halde şimdi bu ne? Demek ki burada bir samimiyetsizlik var. Yapılması gerekeni ben bilemem. Onu muhatabına sorun. İhale yasası on senedir var ve uygulanıyor. Daha önce itfaiyecilerde de aynısını yaptı. Öyle şeyler yapmasın. İşini doğru yapsın" diye konuştu. Gazetecilerin geçen hafta İzmir'e gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop'un "İzmir kasaba gibi" sözlerini sorması üzerine Bakan Yıldırım; " Hiçbir arkadaşımız, İzmir'in faydasına olmayacak değerlendirme yapmaz. İzmir'de şehirleşme ile ilgili sorunların olduğunu herkes biliyor. İzmir büyük bir köye döndü diye her İzmirli söylüyor zaten. Onlar söylediğine göre, bir gerçeği ifade etmekten neden rahatsız olalım" dedi. Bakan Yıldırım, askı süresi yarın dolacak olan EXPO Planları'na yönelik Şehir Plancıları Odası'nın açacağı dava hakkında da konuştu. Yıldırım şunları söyledi: "İş mi yapacağız, yoksa bunlarla mı uğraşacağız. Kusura bakmasınlar, biz İzmirliler ile omuz omuza İzmir'e her gün nasıl yeni bir şey yapabiliriz, İzmir'in sorunlarını nasıl azaltırız diye çalışıyoruz. Bazıları da bunu görmezden gelip, işleri engellemek için elinden gelini yapıyor."

"YAPILAN ANKETİ GÖRMEDİM"
Bakan Yıldırım, geçtiğimiz hafta Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Ege milletvekilleri ile yaptığı toplantıda açıkladığı anket sonuçlarını değerlendirirken, "İster inanın ister inanmayın. İzmirliler'in verdiğine neden razı olmuyorsunuz? Benim adaylığım ile ilgili soruyu da görmedim, oranları da görmedim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldırım: İzmir'de taşeron bitmemiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN