Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Çanakkale geliştikçe markalaşma artacak'

Giriş Tarihi: 26.4.2013

ÇTSO Başkanı Engin, Çanakkale'nin markalaşması için tüm kesimlerin el ele vermesi gerektiğini söyledi, "100 bin turistin geleceği 2015 yılı bunun için büyük fırsattır" dedi

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO)Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin, çağımızda markalaşmanın çok önemli olduğunu belirtti, "Ben inanıyorum ki; Çanakkale geliştikçe, yatırımlar arttıkça, birçok yerel şirketimiz markalaşacaktır" dedi. Markalaşmanın bir pazarlama stratejisi olduğunu hatırlatan Başkan Engin, Çanakkale'nin tek başına da bir marka olamayacağını söyledi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Markalaşma aslında bir bütün. Kenti, şirketi ve hatta bireyi; gerekli unsurları yerine getirerek ve doğru bir pazarlama stratejisi ile marka haline getirebiliyoruz. Bunun için şirketlerimiz de, turistik noktalarımız, antik kentlerimiz de markalaşmalı... TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 21 Kasım'da Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre ve Fuar Merkezi'nin açılışında, markalaşma çağrısı yapmış ve şunları söylemişti: 'Para kazanmak, daha zengin olmak, dünyanın ilk 10 ülkesi içine girmek istiyorsak, ne yaparsak yapalım markalaştırmamız lazım. Çanakkale'ye düşen de Çanakkale'yi markalaştırmak. Tüccarlarımıza da söylüyorum, iş adamlarımıza da söylüyorum; ne iş yaparsanız yapın, markalaşın.' Bu sözler de gösteriyor ve ben de inanıyorum ki; Çanakkale geliştikçe, yatırımlar arttıkça, birçok yerel şirketimiz markalaşacaktır. Turistik noktalarımız ve yatırımlarımız, şirketlerimiz doğru pazarlama ile marka haline gelecek." 2015 yılının Çanakkale'nin markalaşması konusunda çok önemli bir fırsat olduğunu belirten Başkan Bülend Engin, "Sayın Valimiz Güngör Azim Tuna, bu konuda çok önemli çalışmalar yapıyor. Şurası bir gerçek ki; bir kentin marka olması için yetki ve kaynak sahibi güçlü bir irade büyük önem taşıyor. Çanakkale savaşlarının 100. yılı olan 2015 çok önemli bir yıldır. 100 binin üzerinde yerli ve yabancı turist Çanakkale'ye gelecektir. 2015'ten alnımızın akıyla çıkarsak, Çanakkale marka kent haline gelebilir" dedi.

HAYRAN KALDILAR
Malezya'da çelik ürünler yapan firma sahiplerinden oluşan Malezya Çelik Tel Üreticiler Birliği heyeti İÇDAŞ Değirmencik Entegre Tesislerini ziyaret etti. Türkiye Çelik İhracatçılar Birliği"nin düzenlediği ziyarete, Danny Ng C.L. başkanlığındaki konuk heyet üyeleri, Türkiye'den özellikle filmaşin ve inşaat demiri alımı için incelemelerde bulundu. Heyet Başkanı Danny Ng C.L. alım için Türkiye'nin özel sektördeki en büyük çelik tesislerine sahip olan İÇDAŞ'ı yerinde görme ve inceleme fırsatı bulduklarını söyledi. İÇDAŞ Kalite Kontrol ve İş Güvenliği birimleri tarafından karşılanan heyet üyeleri, İÇDAŞ tanıtım videosunu izledi. Öğle yemeğinin ardından balık havuzu, çelikhane ve haddehaneleri gezen heyet üyelerine tesisler hakkında bilgi verildi. Özellikle filmaşin üretimi ve kalite kontrol prosesleri ile ilgilenen Malezyalılar, İÇDAŞ'ın teknolojisini çok beğendiklerini belirtti, her yönüyle dünyada örnek gösterilebilecek büyük standartlara sahip bir tesis olduğunu söylediler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Çanakkale geliştikçe markalaşma artacak'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN