Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demirtaş'ın gözyaşları

Giriş Tarihi: 26.4.2013

İTO'nun işletme hakkını aldığı Pasaport'taki dalgakıran, 500 konuğun katıldığı gecede havai fişek gösterileriyle şenlendi. Etkinliği izleyen Ekrem Demirtaş, gözyaşlarını tutamadı

İzmir Ticaret Odası'nın (İTO) işletme hakkını aldığı Pasaport'taki tarihi dalgakıran, seyredilen bir yer görütüsünden yaşamın olduğu farklı bir konsepte ilk kez ev sahipliği yaptı. Yaklaşık 500 konuğun katılımıyla düzenlenen gecede havai fişek gösterisi izleyenleri adeta büyüledi. 'Yapacak Birşey Yok' grubunun Türkçe ve Rumca müzikleriyle renklenen gecede konuklara Osmanlı ve Rum mutfağından hazırlanan mönüler sunuldu. Havai fişek gösterileri sırasında İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş'ın gözyaşlarına hakim olamadığı gözlemlendi. Geceye CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, Ege Genç İşadamları Derneği Başkanı Seda Kaya, İKSEV Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper, EBSO Meclis Başkanı Mehmet Tiryaki, E.Özgörkey Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Özgörkey ile İTO Meclis Üyeleri ve çok saşyıda davetli katıldı. Gecede konuşan Demirtaş, sadece martıların konduğu, İzmirliler'in bir asırdır karşıdan seyrettiği dalgakıranın artık kentle buluştuğunu belirtti.

'YAPTIĞIMIZ PROJELER HEPİMİZİN ESERİ'
6 Mayıs ta gerçekleşecek İzmir Ticaret Odası seçimleri öncesi son meclis toplantısı yapıldı. Toplantıda Ekrem Demirtaş, odanın 2009-2013 dönemini anlattı. Demirtaş, "Bütün bu projeler hepimizin eseri" dedi. Kruvaziyer turizmini geliştirmekten İzmir'in EXPO 2020 adaylığına, kentsel dönüşüm projelerinden teknoparka, dalgakırandan arkeolojik kazılara kadar pek çok alanda proje üretip hayata geçirdiklerini vurgulayan Demirtaş, "Bütün bu projeler hepimizin eseri. Ne yaptıysak, sizlerin desteği ile birlikte yaptık" dedi. İTO başkan adaylarına başarılar dileyen Demirtaş, "Ben başkan adayı değilim. Ben meslek komitesine adayım. Seçilirsek o zaman arkadaşlarımızla birlikte karar vereceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş'ın gözyaşları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN