Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk tatilciler de kruvaziyeri sevdi

Cruise Holidays Apex Tour'un Ege Bölge Müdürü Figen Beloğlu, kruvaziyer turizminin yükselen bir trend haline geldiğini belirtti. Beloğlu, yalnızca yurtdışı değil yurtiçi tatil programlarının da tercih edildiğini dile getirdi

Giriş Tarihi: 26.4.2013
Türkiye'de kruvaziyer turizmi denildiğinde akla gelen ilk firmalar arasında yer alan Cruise Holidays Apex Tour'un Ege Bölge Müdürü Figen Beloğlu, son yıllarda Türk tatilcinin de kurvaziyer turizmine ilgi duyduğunu söyledi. Kurvaziyer turizminin yükselen bir trend haline geldiğini belirten Beloğlu, yalnızca yurt dışı değil yurt içi tatil programlarına da alternatif olarak tercih edildiğini dile getirdi. Beloğlu, her yıl kruvaziyerle yurtdışına giden Türk turist sayısında ciddi artışların yaşadığını belirtti. Dünyadaki tüm sulara tur düzenlediklerini söyleyen Beloğlu "Her yıl giderek artan taleple karşı karşıyayız. 2014 kayıtlarına şimdiden başladık. Gemi ile seyahat eden misafirlerimiz ertesi yıl da yine gemi destinasyonlarını tercih ediyorlar" dedi. Bu yıl Türk turistlerin Baltık kıyıları ve fiyordları tercih ettiğini belirten Beloğlu, arz taleple doğrultusunda turlar düzenlediklerini söyledi. Konuklarına yalnızca Türkiye çıkışlı gemi turları sunmadıklarına da dikkat çeken Beloğlu, "Buradan uçakla bağlantılı olarak Barcelona, Kopenhag, Hamburg gibi limanları olan kentlere de uçuşlar düzenliyoruz. Konuklarımız istedikleri noktalardan gemilere dahil olabilirler" dedi.

NEHİR TURLARI DA VAR

Kruvaziyer turizminde Akdeniz kıyıları ve Baltık şehirlerinin öncelikli tercih edilen noktalar olduğunu da belirten Beloğlu, açık deniz turlarına nehir turlarının eklendiğini söyledi.

Güniçen CİHANGİR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk tatilciler de kruvaziyeri sevdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN