Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yerel seçimde hedef oyların yarısını almak

AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, yerel seçimler için iddialı konuştu. Şu anda İzmir'de AK Parti'nin oy oranının yüzde 40 bandına oturduğunu öne süren Akay, "Hedefimiz yüzde 50.1" dedi

Giriş Tarihi: 26.4.2013
AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, teşkilat olarak yaklaşan yerel seçimler öncesi çalışma temposunu artırdıklarını söyledi, "Mart ve Nisan aylarını bir dizi programla kapatan il ve ilçe teşkilatlarımız Mayıs ayına da yoğun bir programa hazırlanıyor" dedi. Emeklerinin karşılığını anket sonuçları ve üye artışlarında gördüklerini kaydeden Akay, seçimler için iddialı konuştu. Başbakan Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta Ege milletvekilleri ile yaptığı toplantıda açıkladığı anket sonuçlarının teşkilatı motive etmek amacıyla düşük tutulduğunu belirten Akay, şunları söyledi: "Başbakanımız Kasımda yapılan bir anketi açıklamıştı. Ama 'Biz açığı kapattık' dedi. Son aldığı anket belki önündedir. Teşkilatın motivasyonunu artırmak için böyle düşük bir anket vermiş de olabilir. Benim tahminim, İzmir'de yüzde 40 bandına oturduk.

EVDE ZİYARET

2009 seçimlerinde 'Yüzde 29-30'ları bulunabilir miyiz?' diyorduk. Bizim için psikolojik eşik yüzde 30'lar derken İzmir'de yüzde 40 bandına girdik. Ama bu yetmez. Büyükşehir'i kazanmak için yüzde 50.1'i almak lazım. Hedefimiz yüzde 50.1'i kazanmak. İhtimallere fırsat vermeyelim." 2011 genel seçimlerinde AK Parti'nin İzmir'de 926 bin oy aldığını hatırlatan Akay, 2014 yerel seçimlerinde bu rakamın çok daha yukarısına çıkacaklarını iddia etti. Akay, "Kazanacağımız yerler de var, kazanamayacağımız yerler de. Ama teşkilatlarımız her ilçeyi kazanacakmış gibi çalışıyor. 30 ilçeyi de, Büyükşehir'i de kazanma hedefindeyiz. 2011'de İzmir'de kullanılan 2 milyon 900 bin oydan 926 binini aldık. Bugüne kadar 374 bin kişiyi üye yaptık. Bu demek oluyor ki aldığımız oyun yüzde 30'unu partimize üye. Buna memurları da katarsak yaklaşık yüzde 45'ini üye yapmışız demektir" diye konuştu. Yeni yılla birlikte başlattıkları "Karınca Modeli"ne ek olarak Mayıs ayında bu kez sadece üye odaklı yeni bir çalışma modelini de uygulamaya koyacaklarını söyleyen Akay, 374 bin üyeyi tek tek evinde ziyaret edeceklerini dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yerel seçimde hedef oyların yarısını almak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN