Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Barışa çiçek yakışır"

Bayındır'da 16. Uluslararası Çiçek Festivali'ne katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Bayındır kesme çiçekte ilk sırada" dedi

Giriş Tarihi: 27.4.2013
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, süs bitkileri ve kesme çiçek konusunda Türkiye'de başka yerler de bulunmasına karşın, Bayındır'ın bu noktada öne geçtiğini söyledi. Arınç, 16. Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali'nin açılışına katıldı. İlçe girişinde çiçeklerle karşılanan Arınç, beraberindeki protokolle festival alanına kadar mehter takımı eşliğinde kortej yürüyüşüne iştirak etti. Başbakan Yardımcısı Arınç, Manisa'da yıllardır siyaset yaptığını, bu nedenle yıllarca çeşitli vesilelerle Bayındır'a gelme fırsatı bulduğunu ifade etti. Bugün Bayındır'a gelirken, geçmişe kıyasla çok daha rahat bir yolculuk geçirdiğine işaret eden Arınç, şunları söyledi: "Bayındır, bize uzak değildi ama bugün geldiğim yollar geçmişte yoktu. Bugün daha hızlı, daha çabuk geldim" Arınç, Bayındır'ın çiçekçilikte Belediye Başkanı Mehmet Kertiş'in verdiği çabayla büyük bir atılım içerisinde olduğunu dile getirerek, "Özellikle süs bitkileri, kesme çiçek konularında Türkiye'de başka yerler de var ama Bayındır öne geçti" diye konuştu.

BARIŞ AKLA GELİYOR
Çiçeğin her zaman sevgiyi, barışı, aşkı akla getirdiğini, bu nedenle hem İslam inancında hem edebiyatta özel bir yere sahip olduğunu anlatan Arınç, Başkan Kertiş'in de ilçesini daha ileriye götürmek için çiçekten yararlandığını ifade etti. Açılışına katılan eski Kültür ve Turizm Bakanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay da Bayındır'ın son 4-5 yılda çok hızlı bir gelişim içerisinde olduğunu ifade ederek, tarihsel yapıların korunmasına gösterilen özenle bir kaç yıl içinde çiçekçiliğin yanı sıra Birgi, Safranbolu gibi bilinen bir yaşam alanı haline geleceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Barışa çiçek yakışır"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN