Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Taşımacılık sektörü kentin amiral gemisi'

Giriş Tarihi: 1.5.2013

İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi Ali Haydar Erdem ile birlikte 45'inci Meslek Komitesi'nden adaylığını açıklayan Koçali Al, "İzmir'in en önemli sektörü taşımacılık sektörüdür" dedi

İzmir Ticaret Odası'nın (İTO) 6 Mayıs Pazartesi günü yapılacak seçimleri öncesinde basın toplantısı düzenleyen İTO Meclis Üyesi Koçali Al ve Ali Haydar Erdem, 45'inci Meslek Komitesi'nden yeniden meclis üyeliği için aday olduklarını açıkladı. İki listenin yarışmasının beklendiği 45. Meslek Komitesi İTO Meclis Üyesi Koçali Al, İzmir'in amiral gemisinin taşımacılık sektörü olduğunu söyledi. Al ise 2023 hedefleri doğrultusunda İzmir'in lojistik sektörü üstünde büyümesi gerektiğini, sektör temsilcileri olarak da eleri kolları bağlı oturmayacaklarını belirtti. Kara Nakliyecileri Sitesi'nin kurulmadan önce bir hayal olduğunu ancak bu hayali gerçekleştirerek tüm Türkiye'ye örnek olduklarını dile getiren Al, temeli atılan Kemalpaşa Lojistik Köy'ün işletilmesi için talip olacaklarını açıkladı. Kuracakları özel ekiple çalışmalar yapacaklarını ifade eden Al, gerekirse şirket kuracaklarını belirtti. Al, İzmirli taşımacılar olarak Çandarlı Limanı arkasında 3 bin 500 dönümlük arazi üzerine Lojistik Merkez kuracakları belirterek şöyle dedi: "İzmir yatırım fakiri. Ama biz bu döngüyü kıracağız. Müracaat dosyamızı hazırladık. Bakanlığa sunacağız. Dünyanın sayılı lojistik merkezi için kollarımızı sıvadık. Bu proje Ege Bölgesi'ni ulusal ve uluslararası taşımacılıkta dünyaya bağlayacak. Anadolu coğrafyasını da hizmet edecek" dedi.

5 MİLYAR LİRA KATKI

Sektörün 130 bin kişiye istihdam sağladığını ifade eden Al, "İzmir ekonomisine 5 milyar lira katkı sağlıyoruz. Türkiye'nin ilk nakliye borsasını kurduk. Artık dünya ile rekabet eder hale geldik. 2023 hedeflerini mutlaka lojistik merkez üzerinde kurmalıyız. 3 yıldır üzerinde durduğumuz proje ile hayalimizi gerçekleştireceğiz" diye konuştu. Al, İTO Yönetim Kurulu Başkanlığı için kimi destekleyecekleri yönündeki soruya, öncelikle komite seçimlerini kazanmak istediklerini, bu konuyu İTO Meclisi'nin netleşmesinin ardından sektör ile birlikte değerlendirip karar vereceklerini söyledi. Ali Haydar Erdem ise, yaklaşık bin 500 kişi İTO'da en büyük komitelerden biri olduğunu belirterek, sektörün sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini, seçilmeleri halinde sektörün sorunlarının çözümü için çalışmayı sürdüreceklerini söyledi. Halkapınar Kapalı Spor Salonu'nu yapılacak seçimlere tüm üyeleri oy kullanmaya davet eden Erdem, "Ne kadar çok katılım olursa, o kadar güçlü oluruz. Seçimlerde yönetim kurulu başkan adayımızı belirlemedik. Sektörün sorunlarını gidermek için çalışıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Taşımacılık sektörü kentin amiral gemisi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN