Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denizli'de 2 gün Tıp Festivali var

Manisa mesirinin yaratıcısı ünlü hekim Merkezefendi adına Denizli Belediyesi tarafından düzenlenen festivalde, ağırlıklı olarak şifalı bitkiler tanıtılacak, çeşitli etkinlikler düzenlenecek

Giriş Tarihi: 3.5.2013
Denizli Belediyesi'nin düzenlediği, Zeytinburnu Belediyesi, Denizli Devlet Hastanesi ve Pamukkale Üniversitesi'nin destek verdiği Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali bugün başlıyor Çınar Meydanı'nda Denizlili sanatçı Efe ile Denizli Belediye Konservatuvarı sanatçılarından Hakan Eyiden ve Yeşim Dağlı'nın vereceği konserle başlayacak Festival'in etkinlikleri, Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda ve bahçesinde yapılacak. Denizli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü 2 gün sürecek olan festivalde açacağı stantla herkesi ücretsiz sağlık taramasından geçirecek. Her derde deva bitkilerin yer aldığı sergiler açılacak, sağlıkla ilgili konferanslar düzenlenecek.

ZOLAN'DAN DAVET

Belediyeye bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü de festivale katılan herkese fesleğen hediye edecek, konser sırasında mesir macunu dağıtılacak. Çeşitli üniversitelerde görevli öğretim üyesi 10 bilim adamı da şifalı bitkiler hakkında bilgi verecek. Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, tüm vatandaşları Tıp Festivali'ne davet etti, şu bilgileri verdi: "Ünlü hekim Merkezefendi Denizli'de doğmuştur. İlk eğitimini kentimizde aldıktan sonra Bursa ve İstanbul'a gitmiştir. Daha sonra Manisa'da görev yapan Merkezefendi, bugün Manisa'da dağıtılan mesir macunu gibi, birçok derde şifa olan dönemin etkili ilaçlarından birisini bulmuştur. Onun adına düzenlediğimiz Merkezefendi Geleneksel Tıp Günleri Denizli'de başlayacak, Zeytinburnu'nda devam edecektir. Amacımız, dönemin tıp bilimi dehası Merkezefendi'yi tüm nesillere tanıtmak ve yarattığı değerlerin nesiller boyu bilinmesine vesile olmaktır. Bu doğrultuda festivalimize herkesi davet ediyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizli'de 2 gün Tıp Festivali var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN